Американський оборонний гігант Lockheed Martin має дві секретні програми, на які витратить близько 1,9 млрд доларів, з них понад 410 млн доларів - на проєкт у напрямку аеронавтики, і ще понад 1,4 млрд доларів - на "секретний боєприпас", створенням якого займається підрозділ Missiles and Fire Control (ракет та управління вогнем).
Таку інформацію повідомив президент та генеральний директор компанії Lockheed Martin, про що розповідає видання The Air and Space Forces Magazine. Він зі зрозумілих причин не надає жодної конкретики по цих "секретних програмах", водночас стверджує, що загалом ситуація у зазначеному вище підрозділі із фінансуванням має покращитися.
Читайте також: Стало відомо, скільки ракет-перехоплювачів до THAAD було поставлено Агенції протиракетної оборони
Він запевнив, що формування ціни наступних етапів цих проєктів має бути відкритим та висловив очікування про "розумну маржу". Також наголосив на тому, що ці проєкти - це те, що їм потрібно з огляду на його досвід як колишнього пілота Повітряних сил США.
Щодо того, що ж саме ховається за "секретними" програмами, то якщо говорити про перший пункт, а саме аеронавтику, то з великою ймовірністю йдеться про неназваний "удосконалений безпілотник для розвідки".
Щодо боєприпасу, то є варіант, що тут йдеться про наступника ракети "повітря-повітря" AIM-120 AMRAAM, а саме AIM-260 Joint Advanced Tactical Missile (JATM).
Саме цю ракету свого часу оборонне відомство США називало "пріоритетом номер один" як для повітряних сил, так і для військово-морського флоту.
Разом з тим, програма реалізується із затримками - спершу йшлося про те, що вона має поступити на озброєння у 2022 або ж 2023 році, навесні 2023 у ПС США звітували, що цей проєкт йде відповідно до графіка, але у 2024 так і не повідомлялося про старт повномасштабного виробництва цього озброєння. А загалом у службі надають обмежену інформацію по цьому проєкту, серед усього відомо, що випробування стартували у 2023 році.
Показовим по цьому проєкту є той факт, що позаминулого року у США оголосили про плани різко збільшити фінансування виробництва ракет AIM-120 AMRAAM.
Це стало приводом задуматися загалом про майбутнє ракети AIM-260 JATM, але, знову ж таки, у ПС США стверджували, що проблем з нею немає, а рішення по виробництву AIM-120 AMRAAM пов’язане із тенденцією зростання виробництва боєприпасів загалом.
Читайте також: Чи спрацює російська ідея збити космічні супутники ракетами із дробом та цвяхами, хоча б Starlink