Корейська оборонна промисловість не полишає доволі агресивних спроб захопити нові ринки й націлилась на Канаду, яка з погрозами Трампа щодо 51-го штату зараз абсолютно інакше сприймає свою обороноздатність. При цьому Корея готова поставити озброєння на суму понад 18 млрд, тут та далі, американських доларів.
При цьому валова частина коштів з цієї пропозиції припадає на оновлення канадських ВМС. Про це пише CBC News з опорою на перелік пропозицій від корейських компаній, які з березня оцінює канадський уряд. Зокрема одразу 15-17 млрд доларів займає пропозиція від Hanwha Ocean та Hyundai Heavy Industries, які запропонували канадському уряду план з побудови підводних човнів.
Читайте також: РФ у 1992 році вкрала у Казахстану до 40 Ту-95МС з підміною на Ту-95К, чому про це мало знають
І хоча видання не уточнює, яку саме кількість за такі гроші пропонують корейці, але з боку Defense Express зазначимо, що літом 2024 року уряд Канади говорив про потребу у 12 нових підводних човнах. І цей план про кратне збільшення підводного флоту, який зараз експлуатує лише 4 британські субмарини класу Upholder.

У активі Hanwha Ocean та Hyundai Heavy Industries - субмарина класу KSS-III підводною водотоннажністю у 3750 тонн, які будуються з 2016 року та належать до сучасного типу підводних човнів з повітрянноезалежною силовою установкою на паливних елементах та літій-іонними батареями.
Вона озброєна шістьма торпедними апаратами, а також шістьма вертикальними пусковими комірками для запуску крилатих ракет Hyunmoo-3 із дальністю близько 1000 км, а також балістичних - Hyunmoo IV. Ці ракети мають дальність польоту до 800 км та бетонобійну бойову частину у 2000 кг, бо призначені для знищення високозахищених підземних об'єктів.

Корея вже пропонувала такі підводні човни на експорт, зокрема у варіанті під назвою DSME3000, але без вертикальної системи запуску та ракет до них. Можливо тому у Делі схилились до німецького Type 214, контракт на які має бути підписаний у 2025 році.
Окрім підводних човнів Канаді також запропоновано закупити значний перелік наземної техніки. Включно із САУ, а також реактивними системами K239 Chunmoo. Ці пропозиції також пов'язані із тим, що Канада запланувала оновити свої артилерійські можливості, зокрема замінити M777 на САУ та попри все планує закупити HIMARS.
Щодо САУ, то канадці тендерні вимоги склади так, що єдиним кандидатом є RCH 155 від KNDS Deutschland. Бо це має бути колісна САУ з можливістю вести вогонь на ходу. А от із реактивною системою залпового вогню корейська пропозиція дійсно може бути Оттаві цікава. Тим паче, що Корея готова навіть на локалізацію виробництва ракет до них.

Водночас, попри розмови про те, що Канада може відмовитись від F-35, корейці не пішли із пропозицією із KF-21, який самі кваліфікують, як винищувач 4+ поколінні, але запропонували свій учбово-бойовий F-50. Але важливо зазначити, що в обох літаках використовуються американські двигуни: F414 та F404 відповідно. Тому корейцям буде важко конкурувати із США, які тримають у руках дозвіл на їх експорт.
Читайте також: Що дуже важливе залишилось за кадром збиття з Magura V7 російського Су-30: вільна інтеграція AIM-9 до українських ЗРК й не тільки