xcounter
#

Конвертоплани Osprey не зможуть повноцінно виконувати бойові місії аж до 2025 року

4432
CV-22 Osprey
CV-22 Osprey

Наразі програма цих машин знаходиться під пильним оком посадовців та громадськості через низку катастроф протягом минулих років

Після низки аварій, у тому числі й з жертвами, оборонне відомство США у 2022 році прийняло рішення призупинити експлуатацію конвертопланів V-22 Osprey. Згодом конвертоплан повернули "в небо", але польоти були обмежені по тривалості — не більш як 30 хвилин у межах аеродрому. Разом з тим, сьогодні законодавчі продовжують допитувати посадовців Міністерства оборони США з питань безпеки експлуатації цієї машини.

Водночас як заявив очільник Командування авіаційних систем ВМС США (NAVAIR) віцеадмірал Карл Чебі, його служба не буде сертифікувати V-22 для необмежених польотів до того часу, поки вони не будуть задоволені тим, як розв’язані проблеми, що впливають на безпеку польоту цих конвертопланів. На питання про те, чи мають такі ж плани й Повітряні сили, Чебі говорить, що вони будуть синхронізувати свої плани з об’єднаним офісом програми у рамках всіх обмежень на польоти, розповідає видання Breaking Defense.

Читайте також: Повітряні сили США призупиняють експлуатацію CV-22 Osprey: у Пентагоні назвали причину

Наразі один з членів Палати представників демократ Стівен Лінч наполягає на тому, що польоти конвертопланів Osprey все ж варто призупинити до того часу, поки проблему не буде остаточно вирішено.

Він говорить, що не вірить у тому, що машина є безпечною і наголошує — якщо буде ще одна аварія з Osprey, то програму цілком можуть закрити, тому треба витратити достатньо часу, щоб розібратися з усіма недоліками. За попередньою інформацією, конвертоплани Osprey не зможуть повернутися до повноцінного виконання завдань до середини 2025 року.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року Агенція перспективних дослідницьких проєктів (Defense Advanced Research Projects Agency, далі — DARPA) повідомляла, що працює над експериментальним літаком з вертикальним злетом і посадкою, який має бути набагато швидшим за конвертоплани V-22 Osprey.

А цього року стало відомо, що DARPA обрала два проєкти на заміну V-22 Osprey, і це вибір між класикою з революційним двигуном проти вентиляторів.

Читайте також: У США знову "приземляють" Osprey V-22 через аварію з конвертопланом, і це вже вдруге за рік