xcounter
#

Китай продав Пакистану розвідувальний корабель Rizvan, який маскується під "транспорт"

13178
Китайський розвідувальний корабель Yuan Wang, фото ілюстративне, джерело - ANI
Китайський розвідувальний корабель Yuan Wang, фото ілюстративне, джерело - ANI

Для цього пакистанцям знадобився такий корабель від китайців

Дані у відкритому доступі показують, що ВМС Пакистану придбали в Китаю розвідувальний корабель Rizvan. Це без особливої помпи відбулось ще в 2023 році, влітку минулого року цей корабель "засвітився" під час своєї зупинки в Джакарті, Індонезія.

Хоча Rizvan відображається ресурсом MarineTraffic як "корабель логістичного забезпечення", його фактичне розвідувальне призначення видають характерні особливості конструкції, зокрема два куполи для радіолокаційних станцій на кормі. Про це пише портал Defense News.

Читайте також: Велика Британія хоче випробувати нову ядерну боєголовку A21, не підриваючи її

Зазначається, що придбаний в Китаю розвідувальний корабель Rizvan має довжину корпусу 87 метрів, але інші його характеристики публічно не розкриваються. Ба більше, Міноборони Пакистану та ВМС взагалі не стали відповідати на запит Defense News по цій темі.

Для того, щоб описати ймовірні характеристики розвідувального корабля китайської побудови Rizvan, автори Defense News звернулись до експерта сінгапурського Інституту оборони та стратегічних досліджень Коліна Ко, і з його слів випливає наступна картина.

Китайці справді могли збудувати розвідувальний корабель Rizvan саме на базі корпусу логістичного судна, бо це мовляв могло здешевити проект. Можливості цього розвідувального корабля для ВМС Пакистану цілком можуть відповідати можливостям розвідувальних кораблів серії Yuan Wang.

Норвезький розвідувальний корабель Marjata, фото ілюстративне, джерело - Thomas Nilsen

Навряд чи Rizvan для Пакистану має функціонал для збору телеметричних даних при запуску ракет, скоріш за все цей корабель призначений для проведення радіоелектронної розвідки. Втім, навіть з такими можливостями цей корабель цілком відповідає своїм європейським аналогам, як то норвезькі Eger та Marjata, шведські Artemis чи німецькі Oste.

В свою чергу, для самого Пакистану окремий розвідувальний корабель знадобився, щоб мати симетричні можливості у воєнному протистоянні з Індією на морі.

Раніше Defense Express розповідав про те, що деякі країни Африки розчаровані зброєю від Китаю, каже французька розвідка. Також ми писали про те, що Китай зробив "копію" Ми-28 з індексом Z-21 на базі клону Black Hawk під назвою Z-20.

Читайте також: ЧФ РФ остаточно залишився без "очей": супутниковий знімок показав, що сталось з "Иван Хурс"