xcounter
#

Канада розглядає варіанти воєнної допомоги Україні, "жорсткий" - прислати на підмогу винищувачі чи фрегат

5382
Канадський винищувач CF-18 Hornet із наряду сил "повітряної поліції" НАТО в Румунії, фото з відкритих джерел
Канадський винищувач CF-18 Hornet із наряду сил "повітряної поліції" НАТО в Румунії, фото з відкритих джерел

Але є і варіант "лайт" - надіслати декілька сотень солдат під виглядом посилення тренувальної місії Канади в Україні

Уряд Канади опрацьовує два варіанти надання воєнної допомоги Україні на тлі нарощення воєнної загрози від РФ на східних кордонах нашої держави.

Перший, "жорсткий" варіант – Канада або надсилає в Чорне море один із своїх бойових кораблів, або ж перебазовує на територію України свої винищувачі CF-18, задіяні для місії "повітряної поліції" НАТО в Румунії. Другий, "м’якший" варіант – Канада надсилає в Україну декілька сотень своїх солдат під виглядом посилення своєї тренувальної місії UNIFIER для ЗСУ. Про це пише видання The Globe and Mail.

Читайте також: Канадські "Хорнети" з'явились у небі над Україною: до чого готуються Повітряні Сили
Військовослужбовці збройних сил Канади, що у червні 2020 року прибули до України для участі в місії UNIFIER, фото з відкритих джерел

Нагадаємо, 22 листопада цього року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив журналістам, що "зараз не йдеться про війну іноземних сил на стороні України".

Водночас, наприкінці вересня 2021 року під час одразу двох навчань Rapid Tradent-2021 та "Об’єднані зусилля-2021" канадські CF-18 Hornet із наряду сил "повітряної поліції" НАТО в Румунії відпрацьовували свою взаємодію із Повітряними силами ЗСУ.

Винищувач CF-18 Hornet ВПС Канади у небі над Україною під час навчань "Об’єднані зусилля-2021", фото - прес-служба Генерального штабу ЗСУ

Також варто додати, що зараз "ядро" військово-морських сил Канади складають 12 фрегатів типу Halifax. Кораблі цього типу мають наступні характеристики:

  • водозаміщення повне – 4770 тонн;
  • довжина корпусу – 134 метри;
  • ширина – 16,4 метри;
  • швидкість та дальність ходу – до 29 вузлів, до 7000 миль на швидкості 15 вузлів;
  • екіпаж – 225 осіб, зокрема 25 офіцерів;
  • набір озброєння – одна артустановка калібру 57 мм, одна шестиствольна артустановка калібру 30 мм Phalanx, вісім пускових установок для ПКР Harpoon, 16 пускових установок для ЗРК Sea Sparrow, два тритрубні торпедні апарати калібру 324 мм, вертоліт CH-124 Sea King або ж C-148 Cyclone.
У березні 2019 року фрегат ВМС Канади Toronto заходив із візитом в Одеський морський порт, фото з відкритих джерел
Читайте також: У США обговорюють швидку поставку в Україну гелікоптерів Мі-17, ПЗРК Stinger та додаткових ПТРК Javelin