xcounter
#

Якою є армія Ірландії, чиї інструктори вчитимуть бійців ЗСУ

2561
Бронемашина Piranha III збройних сил Ірландії, ілюстративне фото з відкритих джерел
Бронемашина Piranha III збройних сил Ірландії, ілюстративне фото з відкритих джерел

В цьому випадку може поєднуватись наявність вільних інструкторів та наявність реального досвіду

Міністерство оборони Ірландії в понеділок 21 серпня підтвердило, що 30 інструкторів збройних сил цієї країни долучаться до місії ЄС по підготовці бійців ЗСУ. Якщо раніше передбачалось, що ірландські інструктори вчитимуть розмінуванню, тактичній медицині та "наданню іншої нелетальної підтримки", то тепер мова і про вогневу підтримку також. При цьому уряд Ірландії окремо наголошує, що країна лишається вірною своїй політиці нейтралітету, бо не планує передавати своє озброєння для ЗСУ.

На перший погляд виглядає парадоксальним, що тепер для навчання наших захисників доводиться залучати персонал з країни, котра не є "видатною" у військовому плані. Але якщо розберемось в деталях, то побачимо, що тут насправді "не все так однозначно".

Читайте також: Чому Україні потрібен комплекс радіотехнічної розвідки на базі БПЛА: про переваги української Gekata
Бійці збройних сил Ірландії опановують FGM-148 Javelin, архівне фото з відкритих джерел

The Military Balance 2023 вказує, що як на 5 мільйонів населення, Ірландія має доволі компактні збройні сили чисельністю 8,2 тисячі військовослужбовців кадрового складу та 1,6 тисяч резервістів. Сухопутні війська Ірландії налічують 6,75 тисяч "багнетів" + 1400 резервістів, зведених в дві легкопіхотні бригади та кілька підрозділів підтримки.

Із наявної техніки та озброєння – 80 бронемашин Piranha III різних модифікацій, 27 бронеавтомобілів RG-32M, протитанкові комплекси FGM-148 Javelin та Carl Gustaf. Артилерія – загалом 131 одиниця, із яких 23 гаубиці типів L118 та L119 калібру 105-мм, та 108 мінометів калібру 81 мм та 120 мм. Із наявних засобів ППО – неназвана кількість ЗРК малої дальності типу RBS 70. Бойова авіація відсутня.

Артилеристи збройних сил Ірландії ведуть стрільбу із гаубиць L118, ілюстративне фото з відкритих джерел

В даному ракурсі вже важливо, що ірландське військо використовує такі ж протитанкові засоби, гаубиці та системи ППО, які вже також є в розпорядженні Сил оборони України, що уже знімає деякі бар’єри.

Водночас, армія Ірландії попри нейтральний статус країни використовує усі можливості для здобуття реального досвіду, навіть якщо мова про міжнародні миротворчі місії. Як вказує той же The Military Balance 2023, наразі Ірландія відправила зокрема 338 бійців для місії ООН в Лівані (UNIFIL), 130 бійців для миротворчої місії в районі Голанських висот (UNDOF) та 13 "багнетів" для місії KFOR в Косово.

Із вищевикладеного випливає висновок, що і у випадку Ірландії може вдало поєднуватись наявність вільних інструкторів та наявність реального досвіду, що в свою чергу вкрай потрібно для процесу підготовки бійців ЗСУ та відсічі російським окупантам.

Ірландські зенітники із RBS 70, ілюстративне фото з відкритих джерел

Читайте також: Скільки коштує крилата ракета Tomahawk: приклад Австралії, яка купила лише 200 одиниць