xcounter
#

Як швидко вдалося організувати складання в Україні чеських штурмових гвинтівок стандарту НАТО

968
Як швидко вдалося організувати складання в Україні чеських штурмових гвинтівок стандарту НАТО

Далі у планах - налагодження повного виробництва чеських штурмових гвинтівок BREN-2 в Україні

Акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість" на своїх офіційних ресурсах повідомило, що у листопаді цього року стартувало ліцензійне складання штурмових гвинтівок BREN-2, що є результатом співпраці з Česká zbrojovka, дочірнею компанією відомої чеської Colt CZ.

"Партнерство з чеськими колегами допоможе покращити забезпечення потреб Сил оборони України в надійній та сучасній стрілецькій зброї, яка виробляється в нашій країні. Крім цього, зроблено ще один крок до інтеграції нашого оборонно-промислового комплексу в промислові ланцюги країн НАТО", - прокоментував цю подію гендиректор АТ "Укроборонпром" Олег Гуляк.

Читайте також: Скільки коштує один звичайний патрон 5,56x45 для штурмових гвинтівок
штурмова гвинтівка BREN-2 Україна Чехія
Фото від АТ "Укроборонпром"

І в контексті старту складання в Україні цих чеських штурмових гвинтівок передусім нагадаємо передісторію появи такого проєкту, відправною точкою тут можна назвати вересень-жовтень 2023 року, саме тоді оборонне відомство Чехії повідомило про старт перемовин з Україною про локалізацію штурмових гвинтівок CZ BREN-2 (CZ BREN 806) під локалізованою назвою "Січ".

Згодом наприкінці лютого вже цього року було офіційно повідомлено про укладання угоди про наміри між АТ "Укроборонпром" та чеською Česká zbrojovka щодо передачі ліцензії.

Зрештою, як вже зараз повідомляють в "Укроборонпромі", остаточно угода на спершу ліцензійне складання, а надалі й повне виробництво чеських штурмових гвинтівок BREN-2 була укладена цьогоріч 16 липня. Тобто від укладення угоди до старту складання пройшло орієнтовно чотири місяці.

А з моменту старту перемовин з урахуванням всіх організаційних процесів тощо - близько року та двох місяців.

Важливо тут буде згадати той момент, що також раніше були підтверджені плани побудувати в Україні патронний завод у рамках співробітництва з Sellier&Bellot, що входить до Colt CZ Group.

Раніше Defense Express розповідав про те, що Вашингтон вийшов на обіцяний темп надання допомоги озброєнням, щоб встигнути до інавгурації Трампа.

Читайте також: Центр підготовки пілотів F-16 у Румунії вийшов на повну потужність: там навчаються українці