ЗМІ розповідають цікаву та курйозну історію про інженера із Каліфорнії, який виготовив власну репліку танка FT-17 часів Першої світової війни, яка йому обійшлась по затратам у 50 тисяч доларів та 1 рік часу.
Ця репліка важить 5,44 тони, для її виготовлення інженер задіяв верстат із ЧПУ, та використав сталь товщиною в 12 міліметрів, кілька листів фанери, болти та цвяхи. На цьому апараті стоїть двигун Jeep F134, гусениці взяті від двох тракторів зразка 1930-х років, башта на репліці FT-17 обертається на усі 360 градусів та навіть може імітувати стрільбу, про що в своїй публікації розповідає видання The New York Post.
Читайте також: У США зробили свій "FPV-дрон" Bolt з машинним зором: що ніяк не можуть зрозуміти за океаном (відео)

В оригінальній публікації ще також розповідається, що через особливості місцевого законодавства цей інженер на своїй репліці FT-17 може їздити лише по власному обійстю, бо гусениці можуть пошкодити дорожнє покриття. Але нашу увагу в цій історії привернули дещо інші моменти.
Для початку, тут привертає увагу те, що репліка цього танка вийшла близькою по масі до оригіналу FT-17 (де показник маси був 6,5 тон у версії з кулеметним озброєнням та 6,7 тон у версії з гарматним озброєнням). Якщо ж говорити про габарити, то сам по собі FT-17 був, скажімо так, доволі компактним, тим більш, що тут мова про легкий танк часів Першої світової війни, де екіпаж складав усього 2 особи.
Швидкість ходу оригінального FT-17 складала усього 8 км/год, навряд чи згадана вище репліка їздить повільніше, можливо якраз навпаки – тобто їздить швидше.

А ведемо ми тут ось до чого. Інженер-ентузіаст лише на власному інтересі самотужки за 1 рік часу та при затратах у півсотні тисяч доларів в кустарних умовах зробив репліку гусеничної бойової машини, яка може їздити та імітувати стрільбу.
На цьому місці можна звісно пожартувати про те, що якщо раніше мова була про складати дрони на кухні, то тепер мовляв пора клепати танки у гаражах, але тут насправді може бути значно цікавіша ідея.
А саме – якщо інженер у США чисто для розваги за відносно малий кошт склав репліку танка, то у наших умовах можна подумати про те, що при настільки ж малих затратах можна перейти до виготовлення рухомих макетів тих чи інших видів озброєння, для більшої реалістичної при "заходах пасивної оборони" підрозділів Сил оборони України.
Не кажучи уже наприклад про виробництво роботизованих платформ із гусеничним шасі відповідного розміру, які б могли виконувати або логістичні завдання, або бути платформою під важке піхотне озброєння для ураження ворога.
Читайте також: Нові морські дрони Україна створює кожні 6 місяців, і це надихнуло французів на свій проект Seaquest S