Українська компанія "Інфозахист" на міжнародній виставці озброєння IDEX 2025, що відкрилась сьогодні, 17 лютого в Абу-Дабі, ОАЕ, на стенді ДК "Укрспецекспорт", вперше показала, як виглядає та що може її новітня станція радіотехнічної розвідки "Архонт".
Цей комплекс вперше був представлений у вересні 2024 року, але зараз публічними став його зовнішній вигляд та характеристики.
Читайте також: Є два базові питання, які стосуються FPV-дронів з оптоволокном на полі бою, і ось як виглядають відповіді
Зазначимо, що "Архонт" дозволяє виявляти, аналізувати, ідентифікувати та класифікувати електромагнітне випромінювання ворога та, під час роботи кількох таких комплексів у єдиній системі, визначати їх точне місцерозташування. При цьому під час роботи у єдиній системі будь-який комплекс може відігравати роль командного.

Простою мовою, "Архонт" може виявляти літаки, вертольоти, дрони, морські радіолокаційні системи, системи ППО, комплекси РЕБ тощо. При цьому цей комплекс лише "слухає", він нічого не випромінює у радіопросторі. При цьому, як вже повідомляли у "Інфозахисті" все програмне забезпечення українське і в ньому використано елементи штучного інтелекту.
Відповідно до опублікованих характеристик "Архонт" може фіксувати ворожу радіоактивність на дальності до 400 км, у широкому діапазоні від 0,5 до 18 ГГц вести пошук та аналізувати у смузі 400 МГц. Заявлена точність напряму до цілі менше 1 градуса, при роботі системи з кількох комплексів для пеленгації - менше 1,5% від дальності.

Зазначено, що "Архонт" може бути виконаний у трьох версіях - ультрапортативній, портативній на тринозі та повнофункціональній, яка може бути зібрана на базі причепа.
У всіх версіях реалізовано виносний пульт, при цьому, як видно на фотографії макета, можлива реалізація дистанційного керування дійсно без жодних обмежень завдяки використанню супутникового зв'язку Starlink.
Відомо, що в одній з версій "Архонт" вже використовується українськими військами. Станом на жовтень минулого року було відомо про використання для виявлення ворожих засобів ППО, включно не лише з потужними РЛС до ЗРК типу С-300/С-400, а й комплексів малої дальності типу "Тор", ряду надводних цілей, а також ворожих літаків.
Читайте також: Чим український F-16 бомбить росіян та що це за контейнер AN/ALQ-131