xcounter
#

Є два базові питання, які стосуються FPV-дронів з оптоволокном на полі бою, і ось як виглядають відповіді

12154
Зліва - російський дрон з управлінням  на оптоволокні з рамою із текстоліту, зправа – FPV-дрон із управлінням на оптоволокні від української 3DTech, фото - прес-служба компанії
Зліва - російський дрон з управлінням на оптоволокні з рамою із текстоліту, зправа – FPV-дрон із управлінням на оптоволокні від української 3DTech, фото - прес-служба компанії

Такого виду безпілотники є новим видом озброєння, що справив значний вплив, тому деякі моменти варто прояснити

На полях боїв російсько-української війни все більшого поширення набуває використання FPV-дронів з управлінням по оптоволоконному кабелю, котрі вважаються взагалі невразливими, ну і відповідно такими, що можуть взагалі перевернути формат використання безпілотників у поточних бойових діях.

Щоб конкретніше зрозуміти реальні можливості FPV-дронів з управлінням по оптоволокну, ми задали два базові питання. на які відповідь дав генеральний директор компанії 3DTech Олексій Жулинський, ветеран російсько-української війни, і ось яку картину ми отримали

Читайте також: Чим український F-16 бомбить росіян та що це за контейнер AN/ALQ-131
Зліва - російський дрон з управлінням на оптоволокні з рамою із текстоліту, зправа - FPV-дрон із управлінням на оптоволокні від української 3DTech, фото - прес-служба компанії

Для початку варто взагалі акцентувати, що FPV-дрони з управлінням по оптоволоконному кабелю можна назвати інструментами протидії РЕБ, оскільки такого виду безпілотники справді не піддаються впливу засобів радіоелектронної боротьби, бо управління через оптоволокно не передбачає радіоуправління взагалі.

До прикладу, одна з тактик застосування БПЛА з управлінням по оптоволоконному кабелю може виглядати так – спочатку виявити, де в колонні ворожої техніки знаходиться машина з РЕБ, наступним кроком нейтралізувати таку машину, і далі працювати по іншим цілям вже радіокерованими дронами.

А от що стосується можливостей кінетично протидіяти ворожим дронам із управлінням на оптоволокні, то тут насправді є одразу кілька можливих опцій, котрі однак мають використовуватись комплексно.

Наприклад, із засобів прямого ураження можна використовувати стрілецьку зброю 12 калібру, або патрони із сіткою. Ще теоретично можна спробувати перебити кабель, по якому йде управління дроном, однак сам кабель розмотується з боку тилу і на практиці це зробити вкрай складно.

Зліва - російський дрон з управлінням на оптоволокні з рамою із текстоліту, зправа - FPV-дрон із управлінням на оптоволокні від української 3DTech, фото - прес-служба компанії

Альтернативним засобом протидії може бути збиття FPV-дрона на оптоволокні іншим дроном методом тарану. Якщо говорити про захист статичних цілей, то тут ефективним також може бути використання турелей із стрілецьким озброєнням, котрі матимуть «машинний зір» для виявлення та ураження цілей; робота по створенню таких турелей уже відбувається. Ну й окрім того, використання навісів та сіток, в яких дрон може потенційно заплутатись, дають вищий шанс на виживання бойовій машині при спробі ворога поцілити туди своїм БПЛА з управлінням на оптоволокні.

При цьому окремо варто доповнити, що зараз з’являється достатньо багато повідомлень про використання локаторів, які можуть виявляти FPV-дрони, однак технічні деталі не розкриваються. Однак далі варто наголосити, що усе вищеописане має працювати в комплексі, бо лише один засіб протидії не дасть бажаного ефекту.

Тим більш, є ще й така деталь технологічного характеру - російські дрони з управлінням на оптоволокні технічно гірші за українські, але компенсується тим, що росіяни свої дрони штампують в дуже великих кількостях. Що в свою чергу підкреслює необхідність комплексного підходу до захисту від рашистських FPV-дронів на оптоволокні.

Читайте також: Міноборони вперше офіційно показало, як ЗСУ б’ють рашистів високоточними снарядами M712 Copperhead