xcounter
#

Індія захотіла поставити у військо свій аналог Cybertruck

4870
VEER (E-TATV). Фото - Pravaig
VEER (E-TATV). Фото - Pravaig

В Індії випробували перший у світі повністю електричний стелс всюдихід VEER, призначений для військових, а тепер Міністерство оборони Індії збирається його придбати

Міністерство оборони Індії веде переговори з індійською компанією Pravaig щодо придбання невизначеної кількості легких тактичних електровсюдиходів VEER (E-TATV). Вони стали першими повністю електричними всюдиходами, призначеними для військових.

Раніше VEER вже пройшов суворі польові випробування, після чого отримав престижну нагороду Innovations for Defence Excellence (iDEX) від Міністерства оборони. Про переговори між Міністерством оборони та Pravaig повідомляє видання Janes.

Читайте також: Румуни заявляють, що Нідерланди їм віддають усі 18 F-16 для навчання в тому числі пілотів ЗСУ
VEER
Рендер VEER. Зображення - Pravaig

VEER є легким електричним стелс всюдиходом, як оголошують в компанії - повністю індійського виробництва. Призначений VEER для патрулювання, спостереження, розвідки та різного роду стелс операцій, що стає можливим завдяки електричним двигунам, які значно тихіші та створюють набагато менше тепла.

VEER
VEER під час випробувань. Фото - Pravaig

Він має такі характеристики:

  • швидкість 160 км/год
  • дводвигунне компонування з крутним моментом 620 Нм при 295 кВт (408 к.с.)
  • запас ходу на понад 500 км
  • повний привід
  • маса 1870 кг
  • вантажність 690 кг та можливість буксирувати до 2,5 тонн у причепі
  • батарея 90,9 кВт/год
  • Швидка зарядка 80% батареї за 30 хвилин
  • Крім цього раніше оголошувалось, що VEER обладнаний камерою з кутами огляду 360 градусів

Щодо бронезахисту, VEER не має дверей, тому навіть якщо інша частина корпуса броньована, то все одно про повноцінний захист тут не може йти й мови. У компанії зазначають, що VEER можна відремонтувати в польових умовах, чого не скажеш про зарядку, адже у польових умовах дуже важко, а іноді просто неможливо зарядити машину, на відміну від звичайних автівок із двигунами внутрішнього згорання, які можна заправити будь-де.

NGTV-H
NGTV-H Фото - DoD

Тому на цьому фоні значно цікавіше виглядають автівки з гібридною силовою установкою, наприклад NGTV-H, яку зараз тестують в армії США. NGTV-H обладнаний дизель-електричною силовою установкою, тобто її можна заправити дизелем будь-де, а за необхідності є можливість перейти на енергію від внутрішніх батарей, задля зменшення рівня шуму та кількості випромінюваного тепла.

Окрім того, наявність батареї - це про можливість живлення доволі енергоємних перспективних систем, включно з лазерною та електромагнітною зброєю. Окрім того, це про можливість роботи систем машини, наприклад, бойового модуля, оптиколокаційних станцій та інших сенсорів без роботи основного двигуна.

Читайте також: Про передачу Україні британських вертольотів Puma говорять все активніше і це доволі об'ємне посилення