Міноборони Франції уже в 2026 році хоче отримати нову РСЗВ на заміну своїм M270 LRU, але готової розробки в рамках цієї програми поки що нема. Тим не менш, ця обставина аж ніяк не заважає французьким військовим уже планувати те, що закупка нових реактивних систем відбуватиметься спільно із бельгійською армією. Тим більш, що збройні сили Франції та Бельгії й до цього мали стійкий курс на взаємну інтеграцію, який проявляється у закупівлях колісних бронемашин та САУ.
Такий крок для самої Бельгії може мати свої переваги, бо навіть за часів "Холодної війни" армія цієї країни не мала свої РСЗВ. Однак тут стає відкритим питання про конкретні мотиви французької сторони в цій історії.
Читайте також: По Франції прийнято рахувати темпи по САУ CAESAR, але як швидко вона знайде заміну M270 LRU

Про плани Франції купувати нову РСЗВ спільно з Бельгією пише в своїй публікації агенція Janes за підсумками конференції Defence iQ Future Artillery 2025, яка відбувалась в Лондоні з 20 по 22 травня 2025 року.
Зазначається, що на даний момент взаємодія між французькою та бельгійською арміями відбувається зокрема завдяки автоматизованій системі управління військами Système d'Information du Combat SCORPION (SICS) та системі управління вогнем артилерії Automatisation des Tirs et des Liaisons de l'Artillerie Sol/sol (ATLAS).
Окрім згаданих вище програм по спільній закупівлі озброєнь, Франція та Бельгія співпрацюють для вдосконалення бронемашин сімейства SCORPION та розробляють нове сімейство тактичних автомобілів VBAE, перші поставки яких мають відбутись наприкінці 2020-хх років. Тому на перший погляд ідея спільної для французької та бельгійської армій закупівлі нових РСЗВ виглядає як цілком рутинна.

Якщо відштовхуватись від даних The Military Balance 1990, то на момент завершення "Холодної війни" армія Бельгії мала в своєму розпорядженні загалом 36 буксируваних гаубиць калібру 105-мм, 176 САУ калібру 155-мм та 203-мм, майже 600 мінометів калібру 81-мм та 120-мм, шість пускових до оперативно-тактичних ракет MGM-52 Lance, які були попередниками ATACMS.
Для порівняння, аналогічні дані по армії Бельгії, станом на початок минулого року відповідно до The Military Balance 2024 – усього 14 гаубиць калібру 105-мм та 46 мінометів калібру 81-мм та 120-мм. Таке порівняння просто наочно показує, що сама Бельгія може бути вкрай зацікавлена в будь-якій формі посилення вогневої міці своєї армії.
Особливо якщо кооперація із Францією принесе відповідну економію для бельгійського воєнного бюджету, щорічний розмір якого складає орієнтовно 5 мільярдів доларів при загальній чисельності збройних сил в 22,9 тисяч кадрових військовослужбовців (сухопутні війська, флот, авіація).

Водночас, для самих французів така кооперація по РСЗВ може нести мотив значно вищого порядку – тримати в постійно передбачуваному руслі процес переозброєння армії Бельгії. Хоча економія ресурсів і для Франції з оборонним бюджетом в 47 мільярдів євро у 2024 році також є актуальним питанням.
Раніше Defense Express розповідало про те, що у квітні 2025 року французи показали аналог HIMARS - Foudre, грошей на шасі не вистачило, а ракети будуть з Індії, поки у Європі не зроблять свої.
Читайте також: Що Італія робитиме по ракетам Aster до SAMP/T, які возять через Альпи по кілька разів та вкрай гостро треба Україні