xcounter
#
СБУ викрила схему постачання до РФ товарів військового призначення вітчизняного виробництва, яку могла організувати ФСБ / Фото: СБУ

​ФСБ могла організувати схему постачання з України до РФ товарів військового призначення – СБУ викрила

СБУ викрила схему постачання до РФ товарів військового призначення вітчизняного виробництва, яку могла організувати ФСБ / Фото: СБУ
466

СБУ викрила схему постачання до РФ товарів військового призначення вітчизняного виробництва. За даними слідства, організатор протиправної оборудки має стійкі зв’язки з діючими та колишніми співробітниками ФСБ РФ

Служба безпеки України викрила низку посадовців приватних компаній, які організували механізм незаконного постачання до країни-агресора товарів військового призначення та подвійного використання, що виробляються державними оборонними підприємствами.

Про це повідомляється на офіційній сторінці служби у Facebook

Читайте також: Витрати на силові структури в РФ б'ють рекорди: "дірка" в бюджеті країни зростає

Протиправний механізм поставок був викритий та блокований Службою у березні цього року.

Для документування схеми у липні Служба безпеки України провела низку обшуків на деяких оборонних підприємствах у Харківській, Київській, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській та Полтавській областях. Керівництво державних оборонних підприємств під час проведення слідчих дій сприяло у наданні інформації щодо закупівель приватними компаніями товарів військового та подвійного призначення.

Завдяки додатково отриманій інформації оперативники та слідчі СБУ встановили, що приватні підприємці-організатори схеми закуповували продукцію державних оборонних підприємств для подальших незаконнихпоставок до Росії та інших країн. Придбання військової продукції могло здійснюватися за сприяння працівників державних оборонних підприємств з порушеннями українського законодавства.

СБУ, Defense Express, викрили схему ФСБ

Також задокументовано, що до країни-агресора учасники групи передавали деякі технології з виробництва української військової продукції.

За даними слідства, організатор протиправної оборудки - заступник директора одного з потужних російських підприємств, яке забезпечує продукцією військового призначення підрозділи російської армії та підприємства військово-промислового комплексу. Він має стійкі зв’язки з діючими та колишніми співробітниками ФСБ РФ.

Наразі про підозру у вчиненні замаху на контрабанду та порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю, які вчинені у складі організованої злочинної групи, повідомлено організатору і трьом фігурантам кримінального провадження - посадовцям приватних компаній-постачальників.

СБУ, Defense Express, викрили схему ФСБ

Вирішується питання щодо кваліфікації дій інших учасників організованої злочинної групи, в тому числі - за ознаками злочину, передбаченого ст. 333 Кримінального кодексу України.

Документування протиправної діяльності проводилось спільно з Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБ України під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області та у тісній співпраці зі службами безпеки державних оборонних підприємств, які сприяли проведенню слідчих дій.

Слідство встановило, що співробітники ФСБ могли бути причетними до провокацій в Одесі 2 травня 2014 року

Раніше Defense Express повідомляв, що ФСБ відповідальна за низку провокаційних та силових акцій в Україні. Саме "спецназ" (рос. – підрозділи спеціального призначення) ФСБ могли бути причетними до провокацій в Одесі 2 травня 2014 року. Встановлені слідством організатори цього злочину переховуються в Росії. Крім того, "спецназ" ФСБ здійснює розвідку й учиняє теракти на території материкової України. Крім того, силові підрозділи ФСБ виконують на тимчасово окупованих територіях дисциплінувальні й контррозвідувальні функції, зокрема пошук українських ДРГ. Крім того, "специ" ФСБ причетні до фізичного усунення деяких польових командирів НЗФ, які з різних причин не влаштовували окупантів.

РФ активно використовує силові компоненти власних спеціальних служб в гібридній війні проти України / Фото: Операція об'єднаних сил
Читайте також: Як РФ застосовує ССО проти України