Французько-німецька програма MGCS, що має неофіційну назву Eurotank, може отримати третю-країну учасника. Велика Британія хоче приєднатись до цієї програми спочатку на правах спостерігача, згодом – на правах повноцінної участі, пише сайт Popular Mechanics .
Щоправда, наразі невідомо, яка саме оборонна компанія від Великої Британії приєднається до участі в програмі Eurotank: від Німеччині в ній беруть участь концерни Rheinmetall та Krauss-Maffei Wegmann, від Франції - Nexter systems.
Читайте також: Справжній Т-64 "Краб", без помилок РФ: симбіоз "Булата", Т-64 зразка 2017 та Т-84
Нещодавно Велика Британія вийшла із складу ЄС, тому ззовні виглядає дивно, що британці вирішили взяти участь у програмі, котру ведуть країни-учасниці Євросоюзу. По факту, для участі Великої Британії в програмі Eurotank є такі мотиви.
Основний танк армії Великої Британії Challenger II уже вичерпав резерв для подальшої модернізації, зокрема – оновлення прицільного обладнання чи заміна озброєння.
Окрім того, можливості оборонного бюджету цієї країни доволі малі для ведення самостійної розробки танків: слід нагадати, що у серпні 2020 року британське Міноборони виражало плани взагалі відмовитись від утримання танків та іншої бронетехніки на озброєнні національного війська.
Нагадаємо, весною 2020 року компанії Krauss-Maffei Wegmann, Nexter Systems та Rheinmetall офіційно розпочали роботи першого етапу програми MGCS.
Франція та Німеччина планують у 2021 році виділити 200 мільйонів євро на програму створення танка нового покоління MGCS. Цих грошей має вистачати на старт етапу складання бойової машини-демонстратора.
Остаточно прототип має бути створений до 2028 року. Якщо розробники будуть дотримуватися чіткого графіка, перші постачання очікуються у 2035 році. Загалом вартість програми Eurotank має скласти 1,5 мільярди євро.
Читайте також: Скільки коштів витратять Німеччина та Франція на танк нового покоління у 2021 році