xcounter
#

FrankenSAM буде вироблятися в Україні: США передають технології

14663
9А310 ЗРК "Бук" з пусковими під RIM-7 Sea Sparrow (колаж, який навряд має щось спільне з реальністю)
9А310 ЗРК "Бук" з пусковими під RIM-7 Sea Sparrow (колаж, який навряд має щось спільне з реальністю)

Модернізація та адаптація радянських ЗРК під західні ракети буде проходити, як в США, так і в Україні, що значно пришвидшить процес переозброєння

Україна також буде виробляти модернізовані та адаптовані до використання західних ракет зенітні ракетні комплекси, які отримали вже фактично офіційну назву FrankenSAM.

Білий дім офіційно повідомив, що українській стороні вже передано технічну документацію для початку виробництва деяких проєктів FrankenSAM. Зазначено, що "паралельне виробництво цих систем в Україні та США дозволить прискорити їх розгортання та дозволить Україні зробити значний внесок у підтримку своїх систем ППО".

Читайте також: Морські дрони пора оснащувати модулями з ПЗРК: у РФ показали як перехоплюють Magura V5

Точний перелік самих систем не розкривається, але загалом відомо про три таких проєкти. Перший - з AIM-9M, другий - адаптація ракет RIM-7 Sea Sparrow до ЗРК "Бук", третій - гібрид ракет та пускових Patriot з українською РЛС.

RIM-7 Sea Sparrow
RIM-7 Sea Sparrow

Кожен з цих проєктів дійсно має надвисоку важливість для посилення протиповітряної оборони й те, що він буде паралельно вироблятися в Україні прямо впливає на темпи їх постачання до війська, а також - на можливість їх обслуговування та ремонту безпосередньо в Україні.

Не менш важливо й те, що заява від офіційного Вашингтону про передачу технологій FrankenSAM йде разом із повідомленнями про цілу низьку паралельних заходів та рішень.

Наприклад, відбулась масштабна конференція зброярів з США, ЄС та України, в якій брали участь близько 350 представників компаній та відомств. Метою проведення цього заходу був пошук шляхів пришвидшення виробництва озброєння для Сил оборони України.

Й доволі схоже, що під цим також мається на увазі локалізація виробництва озброєння в Україні, бо Держдеп США прийняв рішення відправити радника до українського Мінстратгепрому, який має допомогти у залученні іноземних інвестицій та, звісно, боротьбою із корупцією.

Також створена міжурядова комісія, яка буде надавати підтримку Україні та іншим партнерам, яка буде допомагати укладати збройові угоди.

Читайте також: Китай показав чергову модернізацію ОТРК "Полонез", але логіка в цьому не дуже зрозуміла