Пентагон шукає способи, як посилити військово-морську присутність Сполучених Штатів Америки в Тихоокеанському регіоні.
Як один із способів – американські ВМС планують розгорнути у водах Тихого океану свої кораблі класу LCS, вони ж "прибережні бойові кораблі", що належать до типу Indepedence. Мотив такого рішення – зробити кораблі цього класу "гнучким інструментом реагування" на загрози, що можуть виникати в регіоні.
Читайте також: За взірцем Bayraktar TB2: експерти США пропонують "моніторити" авіаносці Китаю за допомогою БПЛА
Як йдеться в публікації порталу US Naval Institute, США уже і так розгорнули два своїх LCS типу Indepedence у водах Тихого океану: корабель USS Tulsa (LCS-16) зараз діє із опорою на базу в Гуамі, а корабель USS Charleston (LCS-18) – опирається на базу в Сінгапурі.
Відповідно, керівництво американських ВМС просто хоче розвинути уже наявну тенденцію, та й для початку розгорнути чотири кораблі класу LCS на базі в Сингапурі, без створення окремого командування флоту США у цій країні.
Кораблі типу Indepedence мають потужне озброєння, як однак притаманне більше патрульним, аніж бойовим кораблям – одна 57-мм артустановка, одна 30-мм артустановка, зенітно-ракетний комплекс RIM-116 із вертикальною пусковою установкою на 21 комірку, два вертольоти SH-60. Відповідно, щоб компенсувати прогалини у бойовому потенціалі патрульних кораблі типу Indepedence, керівництво ВМС США хоче опиратись на своїх союзників по НАТО.
Тим більш, що самі союзники по НАТО планують посилювати свою присутність в Тихоокеанському регіоні.До прикладу, Німеччина в серпні планує відправити на патрулювання до вод Тихого океану свій фрегат FGS Bayern (F217). Цей корабель має повернутись на батьківщину з патрулювання у березні 2022 року. При цьому німецький флот протягом наступних двох років планує створити свій пункт базування в тому ж Сінгапурі або ж в Австралії.
Читайте також: Ізраїль отримав від Німеччини всі чотири корвети проекту Sa’ar 6