Флот Республіки Китай (Тайвань) успішно провів перші випробування свого першого підводного човна власної побудови під назвою Hai Kun (SS-711). Якщо випробування завершаться успішно, то ця субмарина увійде до складу ВМС Тайваню в жовтні 2025 року, а уряд цієї країни виділить фінансування на побудову додаткових підводних кораблів цього проекту.
Актуальність підкреслюється тим, що наразі флот Республіки Китай має в своєму чотири підводні човни, із яких два були спущені на воду в США ще під час Другої світової війни, а строк їх активної служби вже сягає 80 років. Про це пише портал Naval News.
Читайте також: Невже Швеція не купила ракети для своїх систем ППО Iris-T, бо всього 115 млн євро за комплекс це дуже дешево

По самому підводному човну тайванської побудови Hai Kun (SS-711) відомо, що повне підводне водозаміщення має складати 2500 тонн, довжина корпусу – орієнтовно 70 метрів, а усього планується побудувати вісім таких кораблів.
Фото із ходових випробувань Hai Kun (SS-711) з’явилось у відкритому доступі, по лівому борту можна побачити певну виїмку, і це спричинило спекуляцію про начебто дефекти в корпусі. Однак тайванська кораблебудівна корпорація CSBC стверджує, що та виїмка призначення для апаратури пасивного виявлення цілей, котра буде інтегрована дещо згодом.
Випробування відбуваються за участі додаткового технічного персоналу. На даний момент близько 50% фінансування на програму підводних човнів для Республіки Китай в розмірі 1 мільярд тайванських доларів заморожені, за наполяганням прокитайських опозиційних партій. Якщо Hai Kun (SS-711) успішно ввійде до складу тайванського флоту, то процес будівництва інших семи підводних човнів буде розморожений.

Якщо конкретизувати по американським субмаринам часів Другої світової, які досі є в строю флоту Тайваню, то тут картина виглядає так. Формально, до складу ВМС Республіки Китай входять підводні човни Hai Shih (SS-791) та Hai Pao (SS-792), які були збудовані в 1940-хх роках за проектом Gato, а в 1970-хх роках пройшлимодернізацію в рамках програми GUPPY. Тайванські військові досі тримають в строю ці підводні кораблі, які начебто досі здатні навіть виконувати бойові завдання.
Крім того, флот Тайваню має в своєму розпорядженні також два більш сучасні підводні човни проекту Hai Lung, які були придбані в Нідерландах у 1980-хх роках. Окремо цікаво, що на цих субмаринах передбачено використання важких торпед AEG SUT 264, виготовлених у 1980-хх роках по ліцензії в Індонезії, ПКР Harpoon, придбаних в США у 2008 році та торпед Mk 48, придбаних в США уже в 2017 році. Тобто набір озброєння виглядає буквально як "збірна солянка".
Раніше Defense Express також розповідало про те, чому про свої морські дрони тільки зараз задумався Тайвань, у якого є ракетні корвети-"вбивці авіаносців".

Читайте також: У США створюють дешеву дрон-ракету за українським прикладом, яка матиме дальність як в ATACMS