Есмінець USS Zumwalt (DDG-1000) має отримати на озброєння новітні гіперзвукові ракети, і в суботу, 19 серпня, цей корабель прибув у порт Паскагула, що у Міссісіпі, щоб розпочати процес модернізації та технологічного оновлення — про це повідомляє USNI News з посиланням на заяву ВМС США.
Як відзначають у службі, завдяки цій модернізації їхній новітній есмінець Zumwalt має залишитися "одним з технологічно найбільш досконалих та смертоносних кораблів у ВМС США".
Читайте також: США випробовують третій есмінець типу Zumwalt, наступний крок – перехід на гіперзвук
Роботи з модернізації корабля будуть проходити на Ingalls Shipbuilding, одній з найбільших суднобудівних компаній у Сполучених Штатах. Там на есмінець замість 155-мм артилерійських систем встановлять пускові для гіперзвукових ракет.
Всього корабель має отримати чотири нові ракетні установки по три пускові гіперзвукових ракет Common Hypersonic Glide Bodies (C-HGB) у кожній — таким чином, загальний залп C-HGB в есмінця Zumwalt становитиме 12 гіперзвукових ракет.
Як швидко вдасться виконати всі необхідні роботи наразі залишається незрозумілим. Бо раніше у США планували, що перший Zumwalt буде модернізований для запуску гіперзвукових ракет у 2025 році, втім, у червні цього року Рахункова палата уряду США висловила сумніви щодо цього.
Ризики для графіка можуть бути пов’язані зі "значними масштабами та проблемами", які спіткали гіперзвукові ракети у першій інтеграції, і у Рахунковій палаті кажуть, що якщо всі роботи на Zumwalt не будуть виконані вчасно, то тут є два варіанти: або подовжити строки технічного обслуговування або ж дочекатися наступного запланованого періоду, щоб завершити інтеграцію гіперзвукових ракет на есмінець.
І якщо модернізація піде за негативним сценарієм по термінах, то це вже буде не вперше, коли плани з оснащення есмінців типу Zumwalt зміщуються вправо — бо спершу модернізація гіперзвуковими ракетами взагалі мала б початися у 2022 році, а у 2025 всі есмінці мали б досягти повної готовності застосовувати Common Hypersonic Glide Bodies (C-HGB).
Читайте також: США на прикладі ЗСУ зрозуміли, що їм треба більше ЗРК та польові аеродроми для літаків