У закон про оборонне програмування Франції на період з 2024 по 2030 роки закладено зокрема модернізацію ударного літака Rafale до стандарту F5, котрий має виступати носієм перспективної крилатої ракети типу ASN4G як засобу доставки ядерної зброї.
Французькі військові закладають, що Rafale F5 має прослужити в строю аж до 2060 року, тому має бути здатним долати різні перспективні загрози, і відповідно цей літак повинен мати необхідні технологічні опції для виконання своїх завдань.
Читайте також: Французи говорять про парадокс з виробництвом Rafale при відсутності проблем з комплектуючими

Як далі пише в своїй публікації портал Opex360, ще у 2023 році французькі військові визнали один цікавий момент щодо модернізації Rafale до стандарту F5 – аби цей літак міг самостійно виконувати усі завдання за призначенням, потрібно збільшувати потужність обчислювальної апаратури на борту, котра має обробляти "сотні тисячі фрагментів даних", але щоб цього добитись, потрібно так збільшити довжину кабелів для різного роду апаратури, що вони буквально не помістяться у сам літак з його нинішньою геометрією.
Схоже, що саме на цьому тлі у Міноборони Франції і з’явилась концепція "ув’язати" перспективний Rafale F5 та ведений реактивний стелс-БПЛА, котрий на рендері виглядає схожим на уже існуючий проект дрона nEUROn, огляд по якому заслуговує на окрему публікацію.
Передбачається, що для "Рафаля" розроблятимуть окремий ведений БПЛА, який базуватиметься на напрацюваннях по nEUROn та виконуватиме завдання по придушенню протиповітряної оборони противника.
Окремо цікаво, що про такі плани "апгрейду" Rafale F5 глава Міноборони Франції Себастьян Лекорню оголосив під час урочистостей на честь 60-річчя створення Стратегічного командування, яке власне й відповідає за операції із ядерним озброєнням.
При цьому очільник французького Міноборони у своєму виступі якби між іншим вирішив згадати й про стратегічний бомбардувальник Mirage IV часів "Холодної війни", який можна назвати в чомусь аналогічним до Ту-22 і про котрий ми розповідали в окремій публікації.
Від Defense Express тут маємо зауважити, що сама по собі концепція використати ведений БПЛА як засіб обійти ресурсні обмеження у модернізації існуючого типу літака виглядає доволі цікаво. Але маємо при цьому заодно і звернути увагу на амбітність намірів французів, які явно хочуть зробити зв’язку "літак + ведений БПЛА" функціональною на рівні стратегічного бомбардувальника.
Читайте також: Модернізовані Mirage 2000 для ЗСУ затримуються, але мають отримати важливі оновлення