Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.
ЗРК Roland
Україна має потребу у більшій кількості зенітних ракетних комплексів і відповідно ракет до них, і з огляду на те, що сьогодні Сили оборони мають у своєму активі такі зразки, як той же MIM-23 HAWK, то можна задуматися і над іншими схожими озброєннями.
Читайте також: Україна, крім "Нептуна" та балістики, має ще два види ракет, і це цікаво
І тут на думку передусім спливає зенітний ракетний комплекс Roland, який створювався та постачався у 1960-70-х роках. Розповідаємо, куди поділись всі європейські ЗРК Roland, які б в Україні могли збивати "Шахеди" і не тільки.
"Булава"
З’явилися супутникові знімки, на яких можна роздивитися, як у РФ споряджають та готують свою міжконтинентальну балістичну ракету Р-30 "Булава", що базується на атомних підводних крейсерах проєкту 955 "Борей".
Це власне ледь не вперше, коли такі роботи "засвітилися" на супутникових знімках та потрапили у публічний простір, тому цей випадок варто проаналізувати. Розповідаємо, як з космосу виглядає підготовка російської ядерної ракети Р-30 "Булава".
Вибухівка для снарядів
Сполучені Штати ще з 1986 року не мають власного виробництва тротилу, але зрештою вирішили відкрити виробничі потужності з виробництва TNT у Грехемі, що у штаті Кентуккі.
До цього часу виходило, що США просто імпортували вибухівку. Розповідаємо, як країна після 38-річної перерви відновлює виробництво вибухівки для снарядів.
Т-55 та ПТ-76
Росіяни пишуть, що їхнє військо отримало від "Мосфільму" аж 28 танків Т-55, ще вісім ПТ-76, шість БМП і вісім тягачів, причому передача цієї техніки проходила ще минулого року, а координацією процесів займалося аж ціле міністерство оборони РФ.
Розповідаємо, чому армії РФ довелось брати у "Мосфільму" 28 танків Т-55 та вісім ПТ-76, і про що насправді ця новина.
Читайте також: Що дає росіянам нова система навігації в "Шахедах" і чи означає це безпорадність РЕБ