xcounter
#

Чому США взагалі не переймаються через російські носії "Цирконів" на Кубі

4772
Атомний підводний човен проєкту 885М "Ясень-М" "Казань" у Гавані
Атомний підводний човен проєкту 885М "Ясень-М" "Казань" у Гавані

До Гавани прибули фрегат "Адмирал Горшков" та атомний підводний човен "Казань" ВМФ РФ, які є носіями гіперзвукових ракет "Циркон"

Як і попередило МЗС Куби 12 червня у порт Гавани зайшли російські воєнні кораблі: ракетний фрегат проєкту 22350 "Адмирал Горшков", атомний підводний човен проєкту 885М "Ясень-М" "Казань", а також танкер "Пашин" та буксир "Николай Чикер".

І хоча мова йде про те, що від Куби до США лише 160 км і можливо це може нагадати "Карибську кризу" 60-х, у Пентагоні цим взагалі не сильно переймаються. Хоча саме на це, можливо, у Кремлі й розраховували, бо направили одразу два бойових кораблі, які є носіями гіперзвукових ракет "Циркон", а також крилатих ракет "Калибр". Більше того, по дорозі вони навіть відпрацьовували знищення кораблів "умовного противника".

Читайте також: Супутник показав, які саме кораблі з "Калібрами" РФ втекли в Азовське море
ракетний фрегат проєкту 22350 "Адмирал Горшков"
Ракетний фрегат проєкту 22350 "Адмирал Горшков" у Гавані

На фоні цього можливо звісно вважати, що це чергова тактика Кремля із продавлюванням та нарощуванням ескалації. Але тимчасове перебування російських кораблів на Кубі, а він має завершитись 17 червня, у США не вважається таким за цілим рядом причини. Бо такі візити є регулярними й тривали на постійній основі ще за часи Холодної війни. Також їх продовжила і РФ, і той самий "Адмирал Горшков" минулий раз був на Кубі у червні 2019 року.

І саме заходження російських кораблів до Гавани у цей раз відрізняється лише тим, що прибув новий атомний підводний човен "Казань". І це є справжнім подарунком для США, бо дозволило детально дослідити сигнатури російських "Ясень-М", які мають стати одним з двох типів атомних підводних човнів у РФ разом зі стратегічними ракетоносіями проєкту 955 "Борей".

Бо саме цим займались, лише з публічно відомого, одразу три ракетних есмінці класу Arleigh Burke та канадський фрегат класу Halifax, разом із патрульними протичовновими літаками P-8A Poseidon, які вели російські кораблі з моменту їх наближення до Флориди. І це лише з відкритого та абсолютного публічного, бо до цього, як мінімум, ще треба додати декілька американських атомних субмарин-мисливців, які традиційно супроводжують російські підводні човни.

А тепер російські кораблі взагалі знаходяться у 160 км від США. І у цій ситуації, мала відстань це якраз про їх абсолютну вразливість, а не про зухвалість та загрозу. Бо наразі, як російський підводний човен, так і фрегат - лише максимально зручні цілі. Більше того, навіть після виходу з Карибського басейну російській "Казані" знадобиться докласти значних зусиль для того, щоб скинути з себе супроводжувачів.

Читайте також: Якою новою зброєю ССО знищили станцію зв'язку Р-416ГМ армії РФ