Поява деяких фото у соцмережах дала привід згадати про проект важкої бойової машини піхоти БМП-55 на базі Т-55, над яким в 2000-хх роках працювало ХБКМ імені Морозова, і котрий так і не дійшов до стадії серійного виробництва.
На цих фото ми можемо побачити сам дослідний екземпляр БМП-55, що цю машину було відзнято в зимовий час (бо сніг навколо), і що ця бронемашина не має видимих пошкоджень. А от усі інші деталі, як наприклад місце зйомки та актуальний статус БМП-55, наразі лишаються невідомими.
Читайте також: Поставити гармату від Leclerc на Т-72 та проект T59 по Т-55 виглядало цікаво, але ніхто не купив
New pictures of BMP-55 has appeared. https://t.co/p8zSsGgsyA pic.twitter.com/6VAoBf4Dt9— T-90K (@T_90AK) April 22, 2025
Для початку варто пригадати, що робота над БМП-55 стартувала в 2000 році, і цей проект мав по суті два завдання – створити важку захищену машину для піхоти, і заодно знайти застосування для Т-55, котрі уже на той момент виглядали такими, що не відповідають реаліям сучасної війни.
Від самого Т-55 важка бойова машина піхоти БМП-55 відрізнялась компоновкою корпуса – силова установка була перенесена в носову частину, що відповідно вивільняло місце для десантного відділення на 8 осіб в кормовій частини; чисельність екіпажу при цьому складала 3 особи.
Бойова маса БМП-55 без озброєння складала 28,5 тонн, до набору озброєння мали входити дистанційно керований бойовий модуль під 12,7 мм кулемет НСВТ та дві пускові установки під протитанкові керовані ракети (в лівій частині корпусу).

Бронезахист машини в лобовій проекції мав витримувати влучання мінімум 25-30 мм снарядів до автоматичних гармат, у боковій проекції – мінімум 14,5 мм патронів до крупнокаліберних кулеметів, захист днища мав витримувати підрив на протитанковій міні ТМ-57.
У відкритому доступі є дані хіба що про те, що в 2009 році стартували випробування дослідного екземпляра БМП-55, а далі по цій розробці "сліди губились". Тому вже є новиною сама поява фото цієї машини уже під час повномасштабного вторгнення РФ до України.
Приклад із БТР-Т на базі Т-64 в ЗСУ наочно показує, наскільки зараз актуальними є важкі захищені машини для піхоти, навіть особливо в умовах домінування дронів на полі бою.
Але той же приклад по БТР-Т на базі Т-64 заодно вказує на головну ресурну перепону, яка може стояти і на шляху реалізації проекту по БМП-55 в разі, якщо відповідне рішення буде прийняте. Ця головна ресурсна перепона виглядає так – де взяти необхідну кількість шасі від Т-55 в достатньо кондиційному стані, щоб їх можна переробити на БМП-55.

Читайте також: Чим можна пояснити штурми на мотоциклах в армії РФ, від яких вона офіційно відмовилась в 2011 році