xcounter
#

Антонівський міст лише початок: через погані українські дороги рашисти ризикують кинути танки при відступі з Херсону

Всі мости мають обмеження за вагою, у якихось 60, у деяких 19 тонн
Всі мости мають обмеження за вагою, у якихось 60, у деяких 19 тонн
26642

Окупанти не в змозі оперативно полагодити Антонівській міст поблизу Херсону та розмірковують про понтони

Після серії високоточних ударів ЗСУ по Антонівському мосту поблизу Херсону він вже не може використовуватись для перекидання важкої техніки та вантажівок. А у рашистів немає можливості оперативно його полагодити. Зараз вони активно шукають лише документацію на цю споруду та фахівців, щоб у ній розібратися.

"Пошкодження насправді настільки значні, що вони вже звернулися до Москви з тим, щоб підіймати архівні плани цього моста і розробляли документацію для проведення ремонту", - зазначив заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський в ефірі всеукраїнського телемарафону.

Читайте також: Як бойова система управління "Кропива" рятує в найскладніших ситуаціях: армію РФ не врятували укріплені позиції

Але і фахівців, які б могли це зробити також немає, бо всі місцеві виїхали, тому спеціалістів вже вишукують в окупованому Криму.

В цій ситуації все угрупування армії РФ на правобережжі залишилось "висіти" на двох мостах. Залізничному поблизу Херсону, але за словами Юрія Соболевського, армія РФ не використовує залізничне сполучення через страх того, що під час руху мостом залізничний состав буде знищено. А також греблі ГЕС у Новій Каховці де є автомобільний та залізничний перехід. І це лише перший етап зі створення ЗСУ зони заборони доступу.

На практиці це вже, якщо брати за відправну точку адміністративну межу з окупованим Кримом, призводить до додаткового 20-км гаку. Але автомобільний міст через Нову Каховку "слабший". За радянськими "генштабівськими" мапами 19 тонн проти 60 тонн у "Антоновіського". Це звісно не означає, що автомобільний міст у Новій Каховці не витримає понад 19 тонн, але, можливо, пропустити через себе танкову колонну - не дасть.

нова каховка міст
Дані щодо максимальної вантажності автомобільного моста у Новій Каховці

Таким чином перекидання важкої бронетехніки автомобільними шляхами для армії РФ вже ускладнено. Лише через те, що цей міст у Новій Каховці не проходив реконструкцію та посилення. Тобто погані українські дороги стали пасткою для РФ. Тим паче, що аналогічне пошкодження мосту і у Новій Каховці, не через Дніпро, а через шлюз ГЕС, взагалі може унеможливити вантажне автомобільне сполучення армії РФ.

В цій ситуації ворог прогнозовано буде створювати або понтонну переправу поблизу Херсону де є ділянки у 500 метрів, або організовувати паромну переправу. Перший, більш пропускний варіант, вочевидь буде знищений без жодного шансу для ворога.

Повітряний підрив HIMARS або 155-мм високоточного снаряда Excalibur перетворить понтонні секції у решето. Як і паром, який можливо "зловити" під час завантаження чи розвантаження.

До того ж паромні переправи не дозволяють організувати стабільну потужну пропускну спроможність, яка достатня для забезпечення доволі масивного угрупування рашистів на правобережжі.

Тобто армія РФ вже опинилась у пасці й навіть їх відхід від Херсону, цілком можливо, може призвести до кидання всього важкого озброєння. Бо танки просто не зможуть переправитись на інший берег.

І тепер армія РФ потрапила на новий "острів Зміїний", але розміром у 150 км на 60 км. Підтримувати війська для утримання угрупування стає все важче. Відходити - отримувати критичний для мантри "все іде за планом" удар, тримати - зазнавати величезних втрат та вкладати значні ресурси у спробах утримати територію в умовах браку палива та снарядів.

А що найбільш показово, для цього необхідно лише зробити з десяток отворів з хірургічною точністю, яка досяжна лише для високоточного озброєння.

Читайте також: У РФ зафіксували сплеск втрат серед офіцерів: за останні два тижні ліквідовано 10% від загальної кількості втрат