xcounter
#
MQ-9 Reaper вже не задовільняє Пентагон

​Пентагон анонсував розробку ударного дрону нового покоління на заміну MQ-9 Reaper

MQ-9 Reaper вже не задовільняє Пентагон
1269

Новий ударний дрон США має бути дешевий та зі штучним інтелектом

Повітряні сили США почали пошук концептів майбутнього ударного дрона, який має замінити MQ-9 Reaper. Серед вимог зазначається наявність штучного інтелекту та невелика ціна БПЛА, для того, щоб його втрата не вважалась важкою.

Штучний інтелект для нового БПЛА має мати високу автономність, завдяки використанню машинного навчання та максимально відповідати рішенням, які закладені у систему Skyborg, який має спільно діяти з F-22 та F-35.

Читайте також: ​Стратегічні бомбардувальники B-52 США відпрацювали ракетний удар по Сибірі з Арктики

Додамо, що Defense Express підготував окремий матеріал про перший реальний повітряний тренувальний двобій між пілотом та дроном зі штучним інтелектом, який має відбутися у 2021 році.

Kratos XQ-58 Valkyrie
Kratos XQ-58 Valkyrie - ударний дрон для спільних дій з F-22 та F-35

Така ініціатива пов’язана із тим, що MQ-9 Reaper вже майже вичерпав свої можливості для розвитку. Цей БПЛА здійснив свій перший політ у 2001 році, а конструктивно створений на базі RQ-1 Predator, експлуатація якого розпочалась у 1995 році.

MQ-9 Reaper
MQ-9 Reaper - вже ветеран Повітряних сил США

Окрім того, за останній час зросли втрати MQ-9 Reaper - лише за 2019 рік від вогню з землі у Йемені було втрачено два дрони. Що говорить про вразливість дрону вже в умовах локальних конфліктів та діях проти не сильно високотехнологічного противника.

Скорочення реальних бойових можливостей MQ-9 Reaper вже зумовило зменшення обсягу замовлення на ці дрони. У 2021 році армія США закупить останні 24 ударних БПЛА цього типу, зменшивши запланований загальний об’єм замовлених машин з 363 до 337 одиниць.

MQ-9 Reaper
MQ-9 Reaper почуть замінюватись на нові дрони з 2031 року.

Очікується, що розробка нового дрону на заміну MQ-9 Reaper буде тривати до 2030 року, а перша партія має надійти до війська вже у 2031 році. Фінансування програми має бути закріплено у бюджеті на 2022 рік.

Читайте також: Понад півтора мільярда рублів: стала відома ціна найпотужнішого російського ударного БПЛА (відео)
ТЕГИ БПЛА