xcounter
#

Як росіяни насправді можуть використати свій морський дрон "Катран" і чому це загроза для Magura

3979
Magura V5 з Р-73, ілюстративне фото
Magura V5 з Р-73, ілюстративне фото

Для рашистів, як ніколи стала актуальна проблема того чим, та як протидіяти українським морським дронам, які загнали весь Чорноморський флот РФ в порти, а нещодавно ще й збили винищувач

Дуже схоже, що оголошена у РФ активізації розробки свого морського дрона "Катран", концепцію та навіть назву якого вони вкрали в українського Katran, напряму пов'язана із масштабною атакою українських морських дронів, під час якої вперше у світі було збити винищувач. Зрештою ця розробка активно демонструвалась у РФ ще з літа 2024 року, але нікому не була цікава.

Російський "Катран" офіційно позиціонується, як багатофункціональна платформа, на яку можливо встановити різне озброєння включно з опцією нести FPV-дрони "Скворец-ВМФ". І за деклараціями росіян, це дозволяє використовувати "Катран" у ролі ударної системи.

Читайте також: Британія має лише 9 боєздатних кораблів на 63 субмарини в РФ, такі підрахунки "зайшли" не всім, що це ілюструє

Російський морський дрон
Російський морський дрон "Катран"

Але у реальній ефективності такого застосування є значні сумніви. А все через специфіку типу зв'язку, який використовує цей "Катран" - звичайний радіозв'язок, який чудово глушиться системами РЕБ, а також значно обмежує радіус дії. І хоча він декларується на дальності до 100-200 км, але це можливо реалізувати через вразливу мережу ретрансляторів.

Більше того, самі FPV-дрони "Скворец-ВМФ" на 10-дюймовій рамі мають дальність дії до 5-10 км й також керуються по радіоканалу. Тобто їх носій ще має доволі близько підійти до берега. При цьому формально концепція використання "Катрана" не змінилась, але у РФ чомусь знову несподівано ним зацікавились.

FPV-дрон
FPV-дрон "Скворец-ВМФ"

Цілком можливо, що на тлі успіхів українських морських дронів, для боротьби з якими росіяни вже не можуть безкарно залучати авіацію, саме цей "Катран" вбачається одним з варіантів протидії. Зрештою за оборонним сценарієм використання, дальність радіозв'язку вже не є проблемою, бо російський морський дрон буде діяти поряд зі своїм берегом.

І використання FPV-дронів для протидії українським морським дронам для росіян не в новинку і раніше ворог намагався запускати їх з борту гелікоптерів. Проте після того, як у росіян на Мі-8 двічі вибухали FPV-дрони, вони залишили цю ідею. Але слід додати, що ще одним з варіантів озброєння російського морського дрона "Катран" є великокаліберний кулемет "Корд".

Російський морський дрон
Російський морський дрон "Катран" із баштою та 12,7 кулеметом "Корд"

Як здається, якщо у РФ дійсно буде активізована розробка та впровадження цього "Катрана", то українськім морським дронам та їх розробникам слід бути готовим до можливих "дуелей".

А для вдалої протидії цій загрозі, ймовірно слід розглянути можливість оснащення деяких українських морських дронів ще й системами РЕБ, а також своїми засобами ураження ворожих морських дронів. І мова вже точно йде про те, що в оглядовому майбутньому мова буде йти про комплексні операції великих безпілотних угруповань зібраних з дронів з різною спеціалізацією та задачами.

Читайте також: Якщо у США з'явились одразу 80 непотрібних легких танків M10 Booker, чи можуть вони бути корисними Україні