xcounter
#

Де можна знайти додаткові "шахідобойки" для ЗСУ, про які говорить Німеччина

5031
Де можна знайти додаткові "шахідобойки" для ЗСУ, про які говорить Німеччина

Німеччина хоче знайти для ЗСУ більше Gepard та боєприпасів до них

Останні дні стали дуже плідними для України на новини про постачання зброї для ЗСУ – тут і США з БМП Bradley та ракетами RIM-7 Sea Sparrow, а також Німеччина з БМП Marder та ЗРК Patriot.

Водночас у виданні Spiegel повідомляють й таке – що Німеччина планує знайти для ЗСУ більше зенітних самохідних установок Gepard, а також боєприпасів до них, і наразі веде перемовини з двома країнами, які мають в запасах цю зброю.

Читайте також: Rheinmetall виготовить для України "шахідобойки" Skynex: чим особливі ці системи ППО (оновлено)

У виданні кажуть, що чітких домовленостей поки немає, але Берлін обережно припускає, що найближчими місяцями ЗСУ матимуть більше Gepard, які чудово зарекомендували себе зокрема проти іранських дронів-камікадзе типу Shahed.

Водночас виникає питання – яка ж країна має достатньо запасів, щоб "поділитися" з Україною своїми "шахідобойками". З чинних операторів маємо таку ситуацію: 34 одиниці ЗСУ Gepard має на озброєнні Бразилія, ще 60 – Йорданія, і ще 43 (з них 7 – "канібалізовані" на запчастини") – Румунія.

Щодо Бразилії, то тут варто зауважити таке – ще в листопаді 2022 року міністр оборони України Олексій Резніков звертався до цієї країни з проханням допомогти з боєприпасами саме для Gepard. Водночас ще раніше у ЗМІ звучала інформація про те, що Бразилія нібито може передати Україні сотні тисяч снарядів до цих ЗСУ, хоча далі повідомлень у ЗМІ тоді "не пішло". Тож Бразилія може стати таким собі "екзотичним" постачальником зброї для ЗСУ, хоча такий варіант здається малоймовірним. Так само, як важко повірити й те, що Йорданія раптом погодиться відправити нам якийсь десяток своїх систем.

ЗСУ Marder
ЗСУ Marder

Залишається Румунія, в якої без "донорів на запчастини" є 36 одиниць, і цілком ймовірно, що якісь 5 машин можуть бути відправлені для ЗСУ. Ймовірно, за умов, що Німеччина якимось чином "профінансує" це постачання або ж надасть якісь аналоги.

Водночас цікаво таке – з відкритих джерел можна дізнатися, що 55 зенітних установок Gepard є на складах у Бельгії, ще 95 – у Нідерландів (хоча з високою ймовірністю, від цих 95 варто "відмінусувати" 60 машин, які були поставлені тій же Йорданії). Що Бельгія, що Нідерланди вже постачали зброю Україні і не мають якихось "червоних ліній". Питання в тому, в якому стані знаходяться ці машини і чи зможуть вони після ремонту ефективно бити іранські БПЛА – і не тільки – в Україні.

Читайте також: ЗПУ-2 на Toyota теж гарна "шахідобойка" для ЗСУ, і в Чехії уже збирають на такі "тачанки"