xcounter
#

​Втрати артилерії за час АТО: вперше оприлюднена детальна офіційна статистика втрат Збройних Сил України

890
​Втрати артилерії за час АТО: вперше оприлюднена детальна офіційна статистика втрат Збройних Сил України

Збройні сили України зазнали суттєвих втрат у артилерії під час АТО: 1278 пошкоджених, з них 201 - знищених одиниць

За даними Міністерства оборони України, які отримала агенція Defense Express, у період найбільш запеклих боїв протягом 2014 - друга половина 2016 року від вогню противника було пошкоджено 1278 одиниць ракетно-артилерійського озброєння (артилерійські системи, реактивні системи залпового вогню, міномети). З них знищених - 201 одиниця.

Втрати Збройних Сил України у артилерії під час АТО у 2014-2016 роках Infogram

Читайте також: Втрати Збройних Сил України у бронетехніці під час АТО у 2014-2016 роках

Найбільш потужні втрати були понесені у артилерійських системах: пошкоджено 708 одиниць, знищено - 92. По минометах: 379 - пошкоджених, 85 - втрачених. Реактивних систем за весь час активних бойових дій було пошкоджено 191 одиниця, втрачено 24 одиниці.

Як і у випадку з бронетехнікою, найбільші втрати Збройні Сили України понесли під час 2014 року. З цей рік вогневого ураження зазнали 828 одиниць ракетно-артилерійського озброєння, з них було втрачено 152 одиниці.

Такі втрати обумовлені характером бойових дій 2014 року, коли українська армія протистояла регулярним підрозділам армії Росії. В цих боях артилерія стала одним з основних вогневих засобів, що зумовило велику кількість епізодів контр-батарейної боротьби.

На превеликий жаль загальна слаба виучка підрозділів, відсутність контрбатарейних радарів, сучасних засобів коригування вогню та десятки інших наслідків цілеспрямованого руйнування української армії перед початком російської агресії зумовило не тільки значні втрати у артилерії, але і критичне співвідношення втрачених до пошкоджених.

У 2014 році від вогню противника було пошкоджено 428 одиниць артилерійських систем, 271 міномет та 129 РСЗВ. З них вважаються втраченими: 72 одиниці артилерійських систем, 58 мінометів та 16 РСЗВ.

Втрати Збройних Сил України у артилерії у 2014 році Infogram

Водночас бойовий досвід 2014 року, значне підвищення ефективності управління, планування та координації підрозділів, а також поступове відведення артилерії від лінії зіткнення восени 2015 року, дозволили якісно зменшити втрати у артилерії.

За цей рік, включно з боями у Дебальцево, від ворожого вогню було пошкоджено 404 одиниць ракетно артилерійського озброєння, з них було знищено 47 одиниць.

Втрати Збройних Сил України у артилерії у 2015 році Infogram

Також було досягнуте різке зниження співвідношення пошкоджених та знищених артилерійських систем. Так у 2015 році було пошкоджено 250 одиниць артилерійських систем, з них знищено лише 13. Тобто у 2015 році на 19 пошкоджених приходиться лише 1 втрачена артилерійська система, в той час, коли у 2014 році таке співвідношення становило 5 до 1.

Водночас втрати у минометах склали 97 пошкоджених, з них 26 втрачених, а у РСЗВ - 57 пошкоджених, з них 8 втрачених.

У свою чергу перша половина 2016 року характеризується різким зменшенням втрат, що пов’язано із відведенням артилерії калібром понад 100 мм від передових позицій та її застосування лише у відповідь на дії противника. А також загальною зміною характеру війни.

Втрати Збройних Сил України у артилерії у першій половині 2016 року Infogram

За весь 2016 рік було пошкоджено 46 одиниць ракетно-артилерійського озброєння, а знищено лише 2. Мова йде про пошкодження 30 артилерійських систем, 5 РСЗВ та 11 мінометів. Втрачено було ж лише 1 артилерійську систему та 1 міномет.

Важливе пояснення

Пошкодженою бойовою одиницею вважається та, яка отримала вогневе ураження, але це пошкодження усувається під час ремонту. Знищеною ж вважається та одиниця, яка отримала пошкодження, після якого відремонтувати її неможливо. Важливо розуміти, що пошкодження або знищення певної одиниці не означає автоматичне знищення або поранення її екіпажу.

Дивіться також: "Дзвін" на практиці: командувачі Сухопутних військ та ОК "Північ" оцінили роботу нової АСУВ - пряма мова та відео