xcounter
#

У США розкрили, яку зброю найскладніше відправляти в Україну

20017
Всі фото - USTRANSCOM
Всі фото - USTRANSCOM

Досвід України демонструє, що логістика є важливим та складним аспектом сучасної війни

Сполучені Штати з 2022 року здійснюють регулярні постачання озброєння та військової техніки Силам оборони України, і цей досвід є корисним передусім для транспортного командування оборонного відомства країни (USTRANSCOM), і на думку очільниці служби генерала Жаклін Ван Овоста, найскладніше було відправляти в Україну боєприпаси.

Державний департамент США раніше цього місяця оновив дані про кількість озброєння, яке вже було поставлено в Україну, і якщо брати лише 155-мм артилерійські снаряди, то йдеться про щонайменше 3 млн снарядів. Крім того, було поставлено понад 800 тисяч снарядів калібру 105 мм, понад 400 тисяч снарядів калібру 152-мм, 60 тисяч 155-мм боєприпасів RAAM, понад 600 тисяч мінометних пострілів тощо.

Читайте також: Румунія хоче запустити завод тротилу, що в простої з 2004 року, і це вигідна історія для України
Доставка боєприпасів в Україну з США

Крім того, можна звернути увагу на поставлені понад 10 тисяч ракет Javelin, ще більш як 9 тисяч ракет TOW, понад 120 тисяч інших протитанкових систем та боєприпасів [More than 120,000 other anti-armor systems and munitions] і більш як 400 млн боєприпасів до стрілецької зброї та гранат [More than 400,000,000 rounds of small arms ammunition and grenades].

"Ми перевезли багато небезпечних [матеріалів] зі складу в аеропорт чи морський порт, на потяг на шляху в Україну. Я думаю, найскладнішим було поєднати все це разом, тому що ніхто не хотів зберігати їх аби-де", - цитує слова командувачки USTRANSCOM видання Air ans Space Forces Magazine.

За її словами, транспортування такої великої кількості вибухових речовин як через Сполучені Штати, так і потім через Європу стало для них унікальною проблемою через те, що у портах були обмеження на кількість, яку вони могли проводити "За раз", тому вони були вимушені постійно стежити за рухом озброєння, зокрема за тими напрямками, де рух зброї сповільнювався, щоб проаналізувати ситуацію і за потреби перенаправити вантаж в інший порт тощо.

Також генерал відзначила, що США зважають на досвід України у логістиці з огляду на потребу в адаптації за умов щоденних обстрілів далекобійним озброєнням.

Загалом у командуванні вважають, що оборонному відомству варто збільшити фінансування в інструменти обробки даних та зв’язку, щоб командири мали змогу отримувати інформацію в режимі реального часу про те, де й яке озброєння перебуває в дорозі.

Для цього зокрема для транспортних літаків та паливозаправників була затверджена ініціатива "25 у 25-ому", щоб у наступному році 25% парку цих літаків були оснащені необхідними інструментами, втім, зараз реалізація цього проєкту відстає від визначеного графіка.

Раніше Defense Express розповідав про те, скільки США знадобилося часу, щоб поставити в Україну те чи інше озброєння від моменту оголошення про передачу - для прикладу, Patriot йшов 119 діб, а "рекордним" були терміни поставки бронетранспортерів M1117 - 499 діб.

Читайте також: Як виробник з Башкорстана "ховає" поставки дронів до російського війська