xcounter
#

Сценарії контрнаступу ЗСУ: відрізати від Криму або розсікти на Півдні - погляд з Польщі

Сценарії контрнаступу ЗСУ: відрізати від Криму або розсікти на Півдні - погляд з Польщі
53498

Контрнаступ ЗСУ у районі Херсону може мати форму цілком прагматичних та максимально ефективних дій за зразком операції на острові Зміїний

Вже наявна в Україні далекобійна артилерія та ракетні системи дозволяють змусити рашистів відступити з окупованих території. Для цього цілком достатньо знищити та тримати під вогневим контролем транспортні артерії.

І саме шлях блокування логістики та перерізання забезпечення є одним з найбільш прагматичних сценаріїв українського контрнаступу. Саме до такого висновку прийшло аналітичне польське видання Defence24, яке розглянуло два сценарії українського контрнаступу.

Читайте також: Що буде, якщо РФ захоче посилитися розвідувально-ударними безпілотниками Bayraktar TB2

Відрізати від Криму

Найпростішим сценарієм наступальної операції є відрізання угрупування армії РФ на правобережжі, яке тримається на трьох мостах: автомобільному та залізничному у Херсоні та автомобільному у Новій Каховці через ГЕС.

Їх блокування (не знищення) призведе до фактичного оточення усього угрупування армії РФ у цьому районі, що призведе до повного вичерпання снарядів та палива у ворога. І хоча після цього рашисти закріпляться за Дніпром, але ця успішна операція буде мати величезне значення.

наступ зсу на підвні

Мова йде не тільки про підняття морального настрою в Україні, так і на Заході, який побачить масштабний результат своєї допомоги, а й мінімізація можливості наступу РФ на Миколаїв та Одесу. Але найголовніше - це встановлення вогневого контролю над кримським перешийком.

Зокрема вогневий контроль над дорогами поблизу Армянська встановлюється завдяки наявним високоточним ракетам для HIMARS та M270, а мости у Чонгарі та Генічеську - лише після отримання ракет ATACMS.

наступ зсу на підвні

З боку Defense Express зазначимо, що окрім можливості добити до моста важливо мати можливість постійного вогневого контролю для унеможливлення його відновлення.

Такий вогневий контроль призведе до фактичного унеможливлення постачання значної кількості боєприпасів та палива з окупованого Криму та змусить армію РФ тягнути все необхідне через 600-кілометрове плече логістики. А таке розтягування комунікацій, як це вже було доведено у північних областях України - катастрофічно для армії РФ.

наступ зсу на підвні

Розсікти Південь

На противагу цьому сценарію польське видання як альтернативу обрало розсічення позицій армії РФ на півдні ударами на напрямах Бердянськ та Маріуполь. Але такий сценарій недоцільний через те, що таке вклинювання не призведе до порушення логістики армії РФ. Ворог збереже коротке плече логістики як з окупованого Криму, так і з окупованого Донбасу.

Це призведе до атак на цей гіпотетичний виступ одразу з двох напрямів, більше того, цілком ймовірний буде і десантна операція армії РФ для атаки з моря.

наступ зсу на підвні

Але цей сценарій цілком доцільний у випадку встановлення вогневого контролю над кримським перешийком, який згадувався раніше, тобто після вирішення питання з херсонським напрямом. Саме за таких умов відбудеться ефективне розрізання всього південного угрупування армії РФ, східна частина якої буде вимушена сидіти на "голодному пайку" через мінімізоване перекидання забезпечення з окупованого Криму. І вже після цього у ЗСУ з'явиться ефективна можливість для звільнення всіх південних регіонів.

Умови для контрнаступу

Для організації такого вогневого контролю, як підкреслює польське видання, головною умовою є достатня кількість озброєння та наявність далекобійних боєприпасів у значній кількості. Бо це дозволяє перейти до методичного та доволі прагматичного підходу знищення армії РФ, яке вже було продемонстровано на острові Зміїний.

Окрім наявності самої зброї для знищення вкрай важливим елементом буде і посилення розвідки для формування "банку цілей" та його розподілення між засобами ураження. Особливо це стосується організації контрбатарейного вогню та ударів по живій силі противника.

HIMARS
За високоточним ударами стоїть титанічна робота з виявлення ворога

Справа в тому, що дії армії РФ прямо залежать від артилерійської підтримки, а поєднання відсутності забезпечення та тотального вогню на знищення призведе до повної втрати боєздатності рашистів, які можуть почати залишати позиції, що призведе до колапсу оборони.

З боку Defense Express маємо ще раз підкреслити, що цей аналіз здійснений польським виданням, а автором значиться кадровий офіцер Війська Польського капітан-лейтенант Максиміліан Дура (Maksymilian Dura) з великим досвідом роботи у робочих групах НАТО та доволі великим "багажем" наукових публікацій.

Варто зазначити, що встановлення вогневого контролю над мостами через Дніпро, що є першим етапом підготовки контрнаступу у районі Херсону вже фактично розпочався. Буквально вчора стало відомо, що ЗСУ високоточним ударом накрили позиції ППО рашистів поблизу ГЕС у Новій Каховці.

Більше того, поки йшов переклад цього матеріалу, стало відомо і про удар по Антонівському мосту поблизу Херсону.

Також зазначимо, що такі "плани наступу" розписані у профільних виданнях, аж ніяким чином не є підказкою для ворога. Очікувати того, що десь у Кремлі хтось хлопне себе по лобі з криком "а як ми ж не здогадались", як мінімум, більш ніж оптимістично.

Читайте також: Американський ОПК готується до озброєння України: просить надати лише перелік