Велика Британія, яка спершу навідріз відмовлялася надавати свої авіабази для американського війська, щоб те могло використовувати їх в операції "Епічна лють" для ударів по Ірану, різко змінила своє рішення після того, як один із "Шахедів" долетів до британської авіабази на Кіпрі і влучив у ангар з американськими літаками-розвідниками U-2.
І одразу після того, як США отримали "зелене світло" на експлуатацію британських авіабаз, вони почали у досить стислі терміни нарощувати там присутність своїх бомбардувальників, і станом на сьогодні на авіабазі RAF Fairford у Великій Британії вже розміщено понад десятка бомбардувальників B-1B Lancer.
Читайте також: У США роздумують над тим, що бомбардувальник B-21 має бути універсальним носієм озброєння
Так, як розповідають у виданні Air and Space Forces Magazine, згідно з даними з відкритих джерел, перший бомбардувальник прибув на авіабазу 6 березня, 7 березня - ще чотири (разом із ще трьома B-52), 9 березня - ще три, і 10 березня - ще чотири, тобто загалом як мінімум 15 бомбардувальників, з них 12 літаків B-1 і ще три B-52.
І для B-1 це дійсно безпрецедентне розгортання, особливо з урахуванням такого цікавого факту, що йдеться фактично про половину боєздатного парку цих винищувачів.
Так, загалом станом на сьогодні повітряні сили США мають на озброєнні 44 бомбардувальники B-1 після того, як один із них розбився під час посадки у 2024 році, водночас рівень боєготовності цих літаків найгірший із усіх бомбардувальників і становить лише 47 відсотків.
А це означає, що повітряні сили США можуть загалом розраховувати на менш як 21 боєздатний бомбардувальник B-1, понад половина яких зараз розташована у Великій Британії і братиме участь у здійсненні ударів по Ірану.
І у виданні наголошують на тому, що насправді саме B-1 надає повітряним силам США найбільшу варіативність дій, бо може нести найбільше корисного навантаження у порівнянні з іншими (75 тисяч фунтів проти 70 тисяч фунтів у B-52 і 40 тисяч фунтів у B-2), а також можливість тривалий час перебувати у повітрі.
Всі ці переваги машини говорять про те, що США не варто завчасно відправляти їх на пенсію, бо раніше були плани попрощатися із ними ще до того, як у стрій будуть ставати перші бомбардувальники шостого покоління B-21 Raider.
Також нагадаємо, що раніше для цих бомбардувальників у ПС США замовили нові пілони LAM - Load Adaptable Modular Pylon, який спершу був розроблений для тестування з B-1 гіперзвукової ракети ARRW, але також дозволяє розширити номенклатуру боєприпасів цього бомбардувальника.
Раніше Defense Express розповідав про те, що щоб нести ядерну зброю, воювати по всьому світу та модернізуватися може не вистачити бомбардувальників B-52.
Читайте також: Для рашистів звільнений острів Зміїний, як кістка в горлі, спробували бити Х-22 з дальніх бомбардувальників Ту-22М3









