Зазвичай у фокусі уваги стоїть питання про те, як РФ проводить мобілізацію на своїй території для війни проти України, водночас мобілізація жителів тимчасово окупованих територій нашої країни до ворожого війська лишається питанням одночасно гострим та не розкритим.
На цьому тлі увагу привертає огляд польського сайту Defence24, присвячений формуванню піхотних підрозділів для російських окупаційних військ, де зокрема розкривається питання мобілізації на тимчасово окупованому Донбасі до складу "1-го та 2-го армійських корпусів", котрі тепер функціонують як 3-тя та 51-ша армії в складі ЗС РФ.
Читайте також: Звідки в армії РФ віслюки та коні, і чи говорить це справді саме про дефіцит транспорту і бронемашин

Викладена в цьому огляді картина виглядає так. Російські окупанти для ведення повномасштабної війни проти України почали проводити примусову та незаконну мобілізацію ще в лютому 2022 року.
В рамках такої мобілізації рашисти для "1-го армійського корпусу" на ТОТ Донецької області, створили аж 17 "мобілізаційних" піхотних полків, котрі першопочатково мали нумерацію від 101-го до 133-го номера. В свою чергу, для "2-го армійського корпусу" на ТОТ Луганщини окупанти створили чотири "мобілізаційні" піхотні полки, які мали нумерацію від 202-го до 208-го номеру.
Статус піхотного полку означав, що такий підрозділ не має свого важкого озброєння і техніки, головна ставка – на використання "живої маси". Цифра сумарних втрат таких "мобілізаційних" піхотних полків російських окупантів на Донбасі лишається невідомою.

При цьому треба окремо наголосити і на тому, що згадані вище "мобілізаційні" піхотні полки на момент їх формування (тобто на початку 2022 року) сам Кремль не вважав "офіційною частиною" своїх збройних сил, хоча по факту "1-ий та 2-ий армійські корпуси" напряму підпорядковувались командуванню 8-ої армії Південного військового округу ЗС РФ.
Наприкінці 2022 року рашисти почали "офіційну" інтеграцію "1-го та 2-го армійських корпусів" до складу своїх збройних сил. В рамках цього в структурі обох "АК" було створено піхотні батальйони із статусом "окремих" та порядковими номерами від 266-го номеру для "1-го АК" та від 291-го для "2-го АК", по яким однак в публічному доступі є вкрай мало даних, зокрема про використання на полі бою.
На цьому моменті варто нагадати, що у 2024 році РФ переформувала "1-ий армійський корпус" (ТОТ Донеччини) в 51-шу загальновійськову армію, а "2-ий армійський корпус" (ТОТ Луганщини) - в 3-тю загальновійськову армію.

При цьому автори Defence24 акцентують на тому, що про формування підрозділів із статусом "піхотних" в безпосередньо "кадрових" військах РФ в публічному доступі також є вкрай мало даних. Тут можна навести хіба що згадки про "загадковий" 67-ий піхотний полк в складі 90-ої танкової дивізії, ну і також про:
- 11-ий піхотний батальйон зі складу 144-ої мотострілецької дивізії та 15-ий піхотний батальйон зі складу 3-ої мотострілецької дивізії (20-та армія, Московський ВО);
- 28-ий зведений піхотний батальйон зі складу 60-ої окремої механізованої бригади (5-та армія Східного ВО);
- та 29-ий піхотний батальйон зі складу 38-ої окремої мотострілецької бригади (35-та армія Східного ВО).
Від Defense Express наголосимо, що хоча наведені вище дані виглядають вкрай фрагментарними, однак вони дають певне розуміння зокрема по тому, як рашисти у війні проти України використовували "живу силу", незаконно та примусово мобілізовану на тимчасово окупованій частині Донбасу.
Читайте також: Якщо РФ нападе на країни Балтії, то скільки танків, БМП, артилерії та снарядів треба, щоб не допустити прориву