xcounter
#

РФ глушить GPS у Європі комплексом "Тобол" у Калінінградській області й він дійсно створює проблеми

9598
Частина комплексу РЕБ 14Ц227​ "Тобол"
Частина комплексу РЕБ 14Ц227​ "Тобол"

РФ для створення завад над Європою використовує 14Ц227​ "Тобол", який розміщений у Калінінградській області

РФ час від часу намагається створити завади у роботі супутникової навігації у Європі й за останні тижні кількість таких випадків збільшилась. Зокрема проблеми із GPS спостерігались у Польщі та країнах Балтії ще наприкінці грудня, а також 16-18 січня.

Й сервіс GPSjam, який збирає та ілюструє дані щодо проблем із супутниковою навігацією доволі якісно видно масштаби проблеми. При цьому відсутність супутникової навігації здебільшого шкодить цивільній інфраструктурі та сервісам, а також створює певні проблеми для авіації та судноплавства.

Читайте також: ЦАХАЛ поставив на Merkava MkIII "мангали" та гумові накладки проти дронів та мін
завади GPS

Й за причинами появи таких завад далеко ходити не треба. Їхнім джерелом з великою долею ймовірності є комплекс "Тобол", який розміщений у Калінінградській області у селищі Піонерське. Про що пише естонський фахівець Ерік Канніке.

Про існування саме у Калінінградській області комплексу "Тобол" (також відомий за індексом 14Ц227) насправді відомо доволі давно. Зокрема ще на рівні 2020 року фігурувала інформація про створення цих комплексів у Московській області у міста Щелково, а також Краснознам'янська (під питанням), поряд з Улан-Уде у Бурятії, під Уссурійськом на Далекому Сході, під Єнісейськом у Сибіру, під Армавіром у Краснодарському краї, Малоярославця у Калузькій області (під питанням) та у Калінінградській області.

По суті "Тобол" є стаціонарним та доволі масивним комплексом РЕБ, який дійсно може ставити доволі потужні завади на систему супутникової навігації. При цьому вважається, що пригнічується GPS пригніченням самих супутників.

Але, що важливо, завдяки зливу всієї технічної документації російського підприємства "Специальный Технологический Центр", реальні можливості комплексу "Тобол" скоріш за все вже відомі Україні та союзникам. Справа в тому, що це підприємство бере участь у його виробництві.

Специальный Технологический Центр Тобол
Фото з "Специальный Технологический Центр"

Водночас для РФ комплекс "Тобол" не є єдиними засобом пригнічення супутникової навігації. Завади можуть ставити й мобільні комплекси, наприклад, для цього, як вважається, можуть бути використані комплекс "Поле-21" та "Житель".

Й загалом РФ вже активно розгорнула на своїй території достатньо значну мережу засобів пригнічення супутникової навігації, про що говорять дані GPSjam, які демонструють стабільні "червоні" регіони РФ, де помітні значні проблеми із спутниковою навігацією.

завади GPS
Читайте також: Україна ще у жовтні просила передати MRH-90 Taipan, які Австралія утилізує: ще є можливість отримати до 20 вертольотів