xcounter
#

Північну Македонію назвали "слабкою ланкою НАТО" для Росії

Північну Македонію назвали "слабкою ланкою НАТО" для Росії
234

Північна Македонія, яка нещодавно стала новим членом НАТО, є найлегшим противником для задоволення воєнних амбіцій Росії

Північна Македонія – слабка ланка НАТО й легкий вибір потенційного противника для РФ, вважають в американському виданні Foreign Policy. Країна не має виходу до моря, з населенням усього 2 млн осіб, зі слабкими політичними інститутами та нетривалою історією незалежності. Станом на 2018 рік країна витратила лише 1% ВВП на оборону й має всього 8000 військовослужбовців в армії.

Північна Македонія НАТО
Президент Північної Македонії Стево Пендаровський підписує документ про вступ країни до НАТО. Фото: pretsedatel.mk

Вторгнення Росії в Україну в 2014 році та подальша анексія Криму хоч і не було прямим нападом на члена НАТО, але продемонструвало безсилля Заходу перед обличчям російської агресії, стверджують в публікації.

Читайте також: Витрати на оборону в світі у 2019 році зросли найбільше за останнє десятиліття - SIPRI
Тепер, коли Північна Македонія вступила в НАТО, Путін, схоже, насолоджується шансом довести, що Альянс – це лише паперовий тигр.

Росія тривалий час намагалася дестабілізувати ситуацію в країнах Балтії, однак сьогодні вони стали "добре броньованою частиною фронту", тоді як присутність НАТО в Північній Македонії дуже обмежена й взагалі поки не дуже зрозуміло, чи буде Альянс захищати країну у випадку збройної агресії Росії.

Зрештою, проведене в лютому 2020 року дослідним центром Pew опитування свідчить, що менш як половина населення Франції, Іспанії, Туреччини і Греції позитивно ставляться до НАТО. Громадяни лише трьох країн – Великобританії, Литви і Нідерландів – вважають, що їхні країни мають відповідати силою, якщо Росія нападе на члена НАТО в Східній Європі.

Македония и НАТО готовят грандиозные учения - RuSerbia.com

Ще одна причина "слабкості" цієї країни полягає в посиленні напруження між слов’янською православною більшістю й мусульманською меншістю – етнічними албанцями, що робить країну вразливою для гібридної агресії РФ.

У Foreign Policy вважають, що в НАТО повинні навчити нового учасника Альянсу протистояти гібридній війні, а також мають працювати з громадянським суспільством, місцевою владою й засобами масової інформації з метою підвищення рівня обізнаності про переваги членства в НАТО.

Читайте також: Коронавірус косить армію Росії: стала відома кількість заражених військових РФ