xcounter
#

Непотріб, мізерна робота та військові без захисту: як армія РФ в Італії "бореться" з короновірусом

65
Непотріб, мізерна робота та військові без захисту: як армія РФ в Італії "бореться" з короновірусом

Російська армія з 22 березня розпочала в Італії, яка є членом НАТО, операцію з надання "гуманітарної допомоги" у боротьбі з пандемією короновіруса.

Операція, під час якої було доставлено не тільки непотріб під виглядом "гуманітарної допомоги", але і військову техніку та понад 100 військовослужбовців, вже викликала великий резонанс. Як через те, що в одній з країн-членів НАТО вільно висаджуються війська РФ, так і справжніми мотивами Кремля, який намагається досягти зовсім інших цілей ніж справді допомогти Італії з пандемією. Defense Express проаналізував дії військ РФ у Італії, які виявились просто мізерними.

Як повідомило Міноборони РФ, 22-23 березня девять військових транспортників Іл-76 приземлился на авіабазі італійських ВПС Mario De Bernardi у 16 кілометрах від Риму. Ними було переброшено понад 100 військових, 66 з яких - бійці військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту, 1 спеціальна лабораторія з модулем обробки інформації, 20 машин АРС-14КМ та 3 машини КДА для дезінфекції озброєння та місцевості.

Читайте також: Армія США розгортає польові шпиталі для хворих на коронавірус

Необхідно зазначити, що всі військові машини дезінфекції є, по суті, "мийками", які призначені для дегазації, дезактивації та дезінфекції озброєння і військової техніки, окремих ділянок місцевості і доріг тощо. Тобто вони ніяким чином не можуть рятувати хворих, яким потрібні апарати штучної вентиляції легень та догляд лікарів.

В цей же час самих лікарів, у цій "гуманітарній операції", виявилось менше половини. І замість практикуючих медиків з військових шпиталів в Італії опинились працівники військового вишу - Військово-медичної академії ім. Кірова у Санкт-Петербурзі.

Окрім того, Росія відправила гуманітарний вантаж, 80% якого, за повідомленням італійського видання La Stampa, є непотрібом. На цю інформацію Кремль вже бурхливо відреагував численними "спростуваннями" та навіть показав роботу свої військових у Італії.

Але репортаж каналу Міноборони РФ "Звезда" поставив ще більше запитань. Наприклад, як виявилось російські військові прибули до Італії без респіраторів необхідного рівня захисту. Замість засобів захисту класу FFP3 військові використовують респіратори класу FFP2 - від американської компанії 3М. Вони призначені для проведення будівельних та інших подібних робіт та не рекомендовані до використання у епіцентрі епідемії. Більше того, росіяни забули одягнути рукавиці та окуляри.

А єдина машина, яка хоть якось може знайти своє пристосування у цій "операції" - мобільна лабораторія. Головне призначення таких машин - виявити яке саме захворювання становить небезпеку. Але в цій ситуації це і так відомо і без додаткових аналізів.

За тиждень своєї роботи російські військові здійснили дезінфекцію восьми пансіонатів для людей похилого віку та лікарняних установ. Але у офіційному повідомленні йдеться про дезінфекцію приміщень загальною площею 21 000 м2. Водночас площа лише однієї лікарні на 400 ліжок вже складає 20 000 м2.

Тобто реальний об’єм робіт проведений російськими військовими за цілий тиждень, виглядає просто мізерним. Проте Росія не забула "прикрасити" свою військову техніку написами "З Росії з любов'ю".
Таким чином реальний ефект від дій Росії в Італії у боротьбі з короновірусом сягає близьконульового. Проте Кремль, завдяки своїй операції, досяг значно більших успіхів у інформаційному просторі.

Також армія РФ, скориставшись ситуацією пандемії, відпрацювала перекидання військ у країну НАТО, отримала оперативно-розвідувальну інформацію, проаналізувала реальні дії Італії у боротьбі з вірусом, а також дала військовим можливість отримати реальний досвід дій у подібних ситуаціях.

Дивіться також: Український Ан-124-100 перевіз до Чехії перший вантаж медичного обладнання для боротьби з COVID-19 (фото)