xcounter
#

Мультикоптери-"дрононосці" як засіб збільшити дальність FPV-дронів

3495
Мультикоптери-"дрононосці" як засіб збільшити дальність FPV-дронів

Ідея почепити на дрон інший дрон аж ніяк не є чимось новим, але у будь-якому випадку йдеться про збільшення дальності ураження існуючого озброєння

Telegram-канал In Factum опублікував цікаве відео, з якого випливає, що на полі бою в Україні невдовзі або ж вже реалізується концепція мультикоптерів-"дрононосців" — всередині ролика демонструються як кадри з реального тестування "дрона з FVP-дроном" (ймовірно відзняті росіянами, хоча у мережі є низка повідомлень з цими ж кадрами, що це нібито українські військові використовують такий дрон), так і мультик, в якому пояснюється сама концепція (він з високою ймовірністю зрежисований вже рашистами).

Читайте також: Остін у Києві може натякнути на нові ракети, і не тільки ATACMS

Задумка загалом виглядає доволі простою і аж ніяк не новинкою — причепити FPV-дрон до коптера, щоб той "стартував" вже у тилу противника, і таким чином банально збільшуючи їхню дальність дії.

У своєму мультику окупанти демонструють такі дані — що сам по собі FPV-дрон нібито має заряду для знищення цілей на відстані лише у 5 км (ця цифра насправді дещо незрозуміла, бо FPV дрони можуть нищити цілі на дальності і в 10 км).

FPV-дрон
Дальність знищення цілі FPV-дроном викликає питання

А водночас озброєний FPV-дроном мультикоптер може пролетіти з ним 5 км, піднявши на висоту в, з якої FPV-дрон пролетить нібито ще 10 км, тобто загалом 15 км. Ймовірно, мультикоптер також грає роль ретранслятора.

Не виключено насправді, що цифри в мультику наведені умовні, але загальна суть зрозуміла — банальне збільшення дальності ураження цілей. Але крім мультика, далі у відео демонструється також і реальні кадри тестування такої концепції — на відео можна побачити, як мультикоптер з FPV-дроном на борту "відпускає" останнього і той успішно продовжує свій шлях до визначеної цілі.

Не виключено, що противник вже тестує таку розробку на полі бою і збільшення дальності використання противником FPV-дронів виглядає загрозливо з урахуванням, що цей вид озброєння ворог активно використовує на полі бою. Разом з тим, тут все ж варто згадати, що й наші військові мають варіанти збільшення дальності дії FPV-дронів.

Дрон-камікадзе
Дрон-камікадзе "Скальпель"

Тут насправді може виникнути питання, для чого противнику такі "танці з бубном", коли у них, наприклад, розвивається виробництво нових дронів-камікадзе "Скальпель", яке поки що малосерійне, але з іншого боку — логічно, що ворог буде використовувати всі наявні інструменти та можливості для покращення свого озброєння, навіть якщо це іноді виглядає дивно чи нелогічно.

Читайте також: У Міноборони розповіли про підготовку до інтеграції винищувачів F-16 до Сил оборони України