Американські аналітики продовжують розбирати різні аспекти можливої підготовки до війни на Тихому океані проти Китаю, і один із цих аспектів буквально виглядає так – якщо військовим США настільки страшні балістичні та гіперзвукові ракети НВАК, то чи варто взагалі відмовлятись від авіаносців як інструменту війни на морі.
Бо в даному випадку технологічна перевага комуністичного Китаю виглядає буквально фатальною, тому тут виникає питання про те, чи можна знайти асиметричний вихід із такої ситуації.
Читайте також: Китай має ракети YJ-18 і дрони Sunflower 200, якими може вдарити по Перл-Харбору та навіть Заходу США

Якщо конкретніше, то американський профільний портал Task&Purpose в своїй новій публікації описує наступну картину. Нещодавно Пентагон оприлюднив свою нову доповідь по військовій міці Китаю, і там зокрема прописується момент, що китайські збройні сили "володіють найбільшим у світі арсеналом гіперзвукових ракет, які прямо загрожують кораблям ВМС США".
Конкретні показники в даному випадку оборонне відомство США наводили не стало, і це є показовим в тому плані, як саме американські військові сприймають для себе рівень загрози від ракетного арсеналу Китаю.
Далі варто конкретизувати, що найбільш загрозливими для себе американці вважають зокрема балістичні ракети середньої дальності типів DF-21D та DF-26, які мають імідж "вбивці авіаносців", та балістичні протикорабельні ракети типу YJ-21. Однак тут також варто згадати й гіперзвукові ракети наземного базування DF-17 та аеробалістичні ракети YJ-21E під H-6 (також відомі під позначенням 2PZD-21).

Ефективних засобів боротьби проти таких типів ракетного озброєння у ВМС США нема, і це означає, що у разі "великої війни" американський флот може зазнати втрат на "небаченому рівні з часів Другої світової війни".
Щодо виходу із ситуації думки розподіляються наступним чином. Окремі аналітики в США пропонують просто тримати авіаносці подалі від зони можливого ураження китайськими балістичними та гіперзвуковими ракетами; але це не є задовільним виходом із ситуації, бо так звужуються можливості по застосуванню американських авіаносних груп.

Наступні два варіанти виглядають взагалі із розряду "вундерваффе". Перший із них – це використовувати "засоби м’якого ураження" у вигляді засобів РЕБ, які мають збивати з курсу китайські ракети, але тут питання, як це реалізувати. Другий – це просто покладатись на те, що проект "Золотий щит" в разі реалізації зможе захистити авіаносці ВМС США від ураження китайськими балістичними та гіперзвуковими ракетами.
Однак в описаних вище варіантах спільне місце виглядає так – попри критичну технологічну перевагу Китаю, самі США наразі не готові взагалі відмовлятись від авіаносців як інструменту війни на морі.
Читайте також: Японія не тільки купила секретну апаратуру під гіперзвукові ракети, але й уже планує таємничу КР на 2500 км