Сьогодні зранку трапилось одразу дві події, котрі посилюють переконання, що Кремль хоче відкрити проти України "другий фронт" з "Придністров’я". Перша – орки нанесли повторний удар по мосту через Дністровський лиман, руйнування якого може "ізолювати" південь Одещини від іншої території України.
Друга – силовики невизнаної "ПМР" заявили, що начебто відбулась перестрілка в районі Ковбасної, поблизу кордону з нашою державою, біля складів із озброєнням та боєприпасами – "залишок" ще від 14-ої радянської армії.
Читайте також: Ватажок "ПМР" звинуватив Україну у "терактах": які сили армії РФ у Придністров'ї і чи достатньо їх для удару
Але тут не можна виключати варіант, що Кремль хоче атакувати з "Придністров’я" не тільки південні райони України, але й послати свої війська в наступ на Кишинів. Якщо припущення про те, що Кремль хоче затягнути Молдову в "воронку конфлікту" вірне, було б добре розуміти співвідношення сил у сторін.
Defense Express уже розповідав, що армія РФ у "ПМР" може сформувати максимум дві БТГр, у розпорядженні яких формально є до 100 одиниць бронетехніки та близько 15 вертольотів типу Ми-8 та Ми-24. І що проксі-формування самої "ПМР", боєздатність яких викликає сумніви, формально мають до 7 тисяч "багнетів", до 40 танків Т-64/Т-72, близько 30 одиниць БМП-1, близько 100 БТР-60/70 та до 40 одиниць РСЗВ БМ-21 "Град".
Тепер давайте проаналізуємо сили у розпорядженні Молдови. І тут нам в поміч The Military Balance за 2021 рік. Збройні сили Молдавії налічують 5,15 тисяч осіб, заявлено ще 58 тисяч "багнетів" у резерві.
Сухопутні війська молдавської армії налічують 3250 осіб, котрі формально зведені в чотири піхотних бригади. Молдавське військо – мабуть єдине у Східній Європі, що не має танків, є лише легка бронетехніка – 81 бронетранспортер TAB-71 (румунського виробництва), 60 одиниць МТ-ЛБ, 44 одиниць БМД-1, 13 одиниць БТР-80 та 9 одиниць БТР-Д. Протитанкові засоби -37 гармат МТ-12 "Рапира", ПТРК "Фагот" та самохідні комплекси "Конкурс".
Самохідна та реактивна артилерія – 11 систем "Ураган", 9 САУ "Нона-С", 31 гаубиця Д-20 та 21 гаубиця "Гиацинт-Б" калібру 152 мм, 17 гармат М-30 калібру 122 мм, 132 міномети калібрів 82 мм та 120 мм. Засоби армійської ППО – 11 зенітних гармат С-60 калібру 57 мм та 28 установок ЗУ-23-2.
Як не дивно, формально Молдова має і власні ВПС та протиповітряну оборону, чисельність яких – більш ніж символічна. Мова про усього три ЗРК С-125, 2 літаки А-2 та шість вертольотів Ми-8. Ті шість МиГ-29, які Молдова начебто відмовилась продати Україні для розбірки на запчастини – у зведенні The Military Balance відсутні.
Очевидно, Молдова не буде здатна самостійно впоратись із навалою рашистів, якщо Кремль дасть команду своїм оркам з "ПМР" йти на Кишинів. В такому разі Молдова буде вимушена просити допомоги в Румунії чи України.
Але тут не варто забувати і такий момент – в рамках навчань "Сі Бриз-2021" влітку минулого року відпрацьовувався наступний сценарій: якщо рашисти атакують з "Придністров’я" південь Одещини, то Молдова також надає воєнну допомогу Україні. Бодай символічну, хоча б один взвод піхотинців.
Читайте також: Румунія готова давати Україні радянську зброю: що можуть отримати ЗСУ