xcounter
#

"Гном" із РПГ і кулеметом: наскільки точно б’є та для чого він на полі бою (відео)

2200
Всі фото - скріншот з відео АрміяTV
Всі фото - скріншот з відео АрміяTV

Як роботизовану платформу "Гном" тестують в одній з бригад і які удосконалення вона отримала

В України сьогодні є чимало розробок у напрямку наземних роботизованих платформ, одна з них - це "Гном" від компанії Temerland, який зокрема тестують у 65-й окремій механізованій бригаді "Великий Луг" - платформу військові отримали від виробника на тестування, і за результатами його експлуатації вже були внесені необхідні зміни відповідно для побажань військових з метою удосконалити цей зразок озброєння.

"Ми дрон тестуємо вже десь протягом двох місяців, він уже наразі був на переробці. Раніше він дуже часто то сто метрів їде, то кілометр, то п’ятдесят метрів, то взагалі обрубається зв’язок і ним вже не можна управляти. Максимально скільки він проїхав - це плюс-мінус кілометр по полю. Якби були якісь пагорби, він би вже проїхав набагато менше", - розповідає в розмові з АрміяTV тимчасовий виконувач обов’язків командира роти Михайло.

Читайте також: Як рідкісні С-300В1 збивали "Су" рашистів, Румунія передумала робити ракети з Україною та інші новини тижня

Загалом, як наголошують військові, за результатами перших відгуків наземна роботизована платформа "Гном" отримала нові колеса, кріплення до зброї, також переробили антену.

Щодо озброєння, то його обирали самостійно. "Спочатку можна було поставити лише сто патронів, тобто цинк на ПКТ. Наразі його вже переробили і ми можемо поставити або один короб на 250 патронів або три короба по 100 патронів", - відзначає Михайло.

Наголошується, що платформа добре витримує віддачу з РПГ і не зрушає з місця - гранатомет тестували на дистанцію у 400 метрів. Кулемет також б’є дуже прицільно - куди націлився, туди і влучає. "Навіть при довгій черзі - ми вистрілювали 50 патронів - все летіло туди, куди ми цілилися". Завдання "Гнома" на полі бою - виїхати в тил та здійснити вогневе ураження противника, вести вогонь по ворожих бліндажах, укриттях тощо.

"Гном" оснащений трьома камерами - основною, прицільною та тепловізором. Водночас якщо вимкнути всі камери (на ньому є така опція) і заховати у капонір, то робот тривалий час може очікувати захований у капонірі, щоб згодом його застосувати, якщо з’явиться противник.

Військові також наголошують, що для якісного стабільного зв’язку дрон треба дообладнати "Старлінком".

Загалом відзначається, що попри наявність озброєння, дрон не замінить окремого піхотинця чи ціле відділення, але водночас значно полегшує роботу бійців на передовій.

Читайте також: Рашисти вкинули про "незбиваємі "Шахеди", але про що вони набрехали