xcounter
#

Рашисти вкинули про "незбиваємі "Шахеди", але про що вони набрехали

2325
Ілюстративне фото роботи мобільної вогневої групи протиповітряної оборони
Ілюстративне фото роботи мобільної вогневої групи протиповітряної оборони

"Шахеди" та інші далекобійні ударні дрони противника залишаються зброєю терору рашистів і ворог дійсно удосконалює це озброєння, але ми маємо засоби протидії цій загрозі

Днями в соцмережах низкою каналів та сторінок було розповсюджено скрін, ймовірно з одного з російських пропагандистських "Телеграм"-каналів, в якому йшлося про те, що росіянам нібито вдалося настільки покращити свої далекобійні ударні дрони типу "Шахед", що Україна не має способів протидіяти цій загрозі - і, попри те, що РФ дійсно нарощує виробництво та працює над удосконаленням своїх дронів-камікадзе, викладене росіянами немає нічого спільного з реальністю.

дрон-камікадзе
Виробництво дронів-камікадзе типу "Шахед"/"Герань"

Зокрема фахівець у галузі РЕБ та РЕР Сергій "Флеш" Бескрестнов, а також військовий Олександр Карпюк (Serg Marco) детально проаналізували викладені росіянами тези, які є насправіді неприхованою пропагандою з метою залякати нібито "безпорадністю" перед "Шахедами".

Читайте також: Судан атакували китайські копії "шахеда", а раніше їх показували у РФ на "Армия-2023"

Так, наприклад, росіяни кажуть що завдяки доопрацьованому двигуну, їхні "Шахеди" ("Герані") літають на висоті понад 3 км і мають швидкість у понад 200 км - мовляв, маючі такі показники, гелікоптери чи мобільні вогневі групи стають безпорадними і нібито ледь не єдиним озброєнням проти "Шахедів" залишаються винищувачі F-16.

"Шахеди" дійсно можуть розвивати названу швидкість на названій висоті. Але при цьому доводиться жертвувати відстанню та зменшенням бойової частини. Крім того, для мобільних вогневих груп, оснащених ПЗРК, такі доопрацювання фактично нічого не змінюють. Крім того, Serg Marco зауважує, що ми маємо на озброєнні зенітні дрони, які збивають цілі і на більших висотах.

Далі ворог каже про доопрацьований планер і здатність пікірування з великої висоти та з великою швидкістю - але це буквально підходить для будь-яких дронів аналогічного класу. Так, це дещо ускладнює роботу мобільним вогневим групам, але також це негативно впливає на точність дрона, що здійснює пікірування.

Щодо роботи в умовах засобів РЕБ, то росіяни дійсно ставлять кращі антени з більшою кількістю елементів, що вимагає відповідно більшої кількості засобів РЕБ, щоб подавити "Шахед". Як відзначає Сергій "Флеш" Бескрестнов, станом на сьогодні всі системи РЕБ, які використовуються для боротьби із "Шахедами", українського виробництва. Те, що росіяни удосконалюють антени - це, знову ж таки, ускладнує роботу, але не є "вундервафлею".

Такою ж "вундервафлею" є й "найкращий антиспуфінговий алгоритм", яка пише ворог. Але тут або ставити у рази кращі CRPA-антени (це дорого, а "Шахед" все ж таки масова зброя), або удосконалювати алгоритми, де насправді важко вигадати щось нове та унікальне.

Далі рашисти кажуть про удосконалення бойової частини з 50 до 90 кг. Дійсно, "Шахеди" чи то "Герані" мають низку різних бойових частин, у тому числі й уламково-фугасна на 90 кг, яка зрозуміло небезпечніша. Водночас збільшена бойова частина зокрема впливає на зменшення дальності дронів, тому росіяни не використовуватимуть її в абсолютно всіх "Шахедах".

бойові частини
Порівняння різних бойових частин до "Шахедів", фото з каналу "Полковник ГШ"

Щодо доопрацювання тактики, то на будь-яку нову тактику зрештою можна знайти протидію загрозі, яку головне вчасно відслідковувати.

Читайте також: На 9 травня в Москві рашисти будуть возити "Шахеди" на КамАЗ-6350 і Т-34-85 на лафетах, уже є відео