Німецькі збройні сили поки не будуть переходити на сучасний камуфляж MultiTarndruck й будуть продовжувати використовувати Flecktarn, який з 1990 року став "візитною карткою" Бундесверу.
Це сталось попри активну позицію у середині збройних сил, яку висловлювали уповноважені представники родів військ, а також комісар збройних сил німецького парламенту.
Читайте також: ЗСУ полюють на "Мальву": з’явилися кадри удару FPV-дрона по новій російській САУ
І шанс перейти на нову форму був зруйнований після того, як у тендерній документації на довгостроковий рамковий контакт з постачання уніформи до 2029 року у вимогах цій темі взагалі не приділено жодної уваги, про що пише Hartpunkt.
Видання у доволі емоційній публікації, яка одразу дає зрозуміти, що питання у чому ходить Бундесвер дійсно дуже наболіле, зазначає, що за угодою буде замовлена форма у Flecktarn. Хоча окремо і зазначено, що у випадку потреби замовник залишає за собою право змінити патерн, навряд це станеться і скоріше мова йде про випуск форми у пустельному виконанні, так званому Tropentarn.
З боку Defense Express зазначимо, що MultiTarndruck є власною розробкою Бундесверу з очевидним переосмисленням відомого MultiCam та його поєднанням із Flecktarn.
Наразі MultiTarndruck використовується, і з огляду на офіційні фото, вкрай обмежено навіть у загонах спеціального призначення Бундесверу, які єдині отримали право його використання.
Зазначимо, що така відмова від зміни камуфляжу у Бундесвері критикується і з наукової точки зору. Зокрема сама поява MultiTarndruck пов'язана із дослідженнями профільного військово-наукового інституту (WIWeB), які провели роботи ще наприкінці 2010-х років.
Відповідно до них Flecktarn, який був впроваджений у 1990 році, визнаний ефективним лише у лісі. У всіх інших умовах він програвав іншим патернам, в першу чергу відодому бестселеру MultiCam.
Справа в тому, що Flecktarn належить до "темних" патернів. Але зараз військова думка прийшла до висновку ефективності використання "світлих" відтінків у камуфляжі.
Варто додати, що міноборони Німеччини намагається захистити MultiTarndruck від вільного копіювання та використання будь-ким окрім німецьких військових. Але купити мілітарні речі у цьому новому німецькому патерні не є проблемою, але попри все, він взагалі не має такої популярності як MultiCam.
Читайте також: Замість російських БТР-82: в Узбекистані показали свій новий БТР Arslon за стандартами НАТО (відео)