xcounter
#

Бригада "Рубіж" має батарею зенітних дронів, а все починалося зі збитого рідкісного "Мерліна"

5175
Бригада "Рубіж" має батарею зенітних дронів, а все починалося зі збитого рідкісного "Мерліна"

Сьогодні боротьба зенітних дронів проти "крил" виходить на новий рівень, коли ворог інтегрує нові засоби захисту

Зенітні FPV-дрони вже тривалий час є повноцінним засобом для знищення російських розвідувальних безпілотних літальних апаратів і сьогодні у Силах оборони України створюються цілі батареї FPV-дронів, які передусім знищують ворожі цілі у повітрі - про такий новий підрозділ у бригаді "Рубіж" Національної гвардії України розповідають у сюжеті "Армія TV".

"Ми, напевно, перші в Нацгвардії, що ввели це офіційно у штат і, наскільки я знаю, зараз вже наче чотири-п’ять бригад ввели у себе ідентичний штат нашої батареї", - розповідає командир батареї FPV-дронів з позивним "Фара", який раніше був командиром батареї переносних зенітних ракетних комплексів.

Читайте також: Українські зенітні FPV-дрони б’ють цілі у глибокому тилу, це важлива новина

"ПЗРК ми далеко не сховали, так як ми вміємо і тим, і тим користуватися, то в нас на позиціях знаходяться як і ракети, так і FPV. Залітає велика авіація - ми працюємо з ракет, літають маленькі "п*издюки" [розвідувальні дрони] - збиваємо їх FPVшками", - відзначає військовий.

армія TV
Скріншот з відео "Армія TV"

Командир відділення батареї "Барбер" розповідає, що на зенітних дронах працює нещодавно - близько двох місяців. "Як переформатували нашу батарею, вирішив спробувати, і доволі непогано виходить". Військовий відзначає, що дрони - це доволі складна ціль для зенітних FPV, а останнім часом вони "дуже сильно маневрнують".

Нагадаємо, що росіяни зараз вже серійно ставлять на свої розвідувальні дрони типу Zala системи ухилення від зенітних дронів на базі "машинного зору". Зокрема на відео демонструється робота такох системи, коли оператор зенітного дрона наблизився до ворожого безпілотника і той зробив різкий маневр, щоб уникнути ураження.

Як згадує "Фара", одне з найперших ворожих "крил", які вони збили тільки коли було сформовано батарею зенітних дронів - це був досить рідкісний дрон "Мерлин".

"Це були перші пробні польоти - довести, що ця батарея мала існувати, нам дали такий випробовувальний термін і наше перше крило було "Мерлин", - розповідає військовий. Станом на сьогодні на їхньому рахунку є два-три цих експериментальних дронів рашистів.

Читайте також: Зенітні FPV-дрони: чому вони дійсно можуть бути кращі за традиційні зенітні ракети