xcounter
#

Ворог використовує на полі бою саморобні системи, які запускають 324-мм ракети "кудись в ту сторону"

14058
Ворог використовує на полі бою саморобні системи, які запускають 324-мм ракети "кудись в ту сторону"

Фото "Снежинки" на полі бою "засвітилися" ще рік тому, а загалом вперше саморобна "Снежинка" була представлена у 2018

Російське окупаційне військо використовує на полі бою реактивні системи "Снежинка" — нещодавно у мережі з’явилися нові кадри з цією "саморобкою", розроблену так званим "воєнпромом ДНР".

На відео можна побачити, як російська "Снежинка" пускає ракету, потім демонструються нібито кадри ураження невизначеної цілі — втім, незрозуміло, чи це дійсно робота "Снежинки" або ж звичайна склейка кадрів для "ефекту ураження".

Читайте також: Рашисти вдарили по ЗСУ на Півдні реактивними снарядами з хімічною зброєю

Це вже не вперше з початку повномасштабного вторгнення, коли ця "Снежинка" була помічена на полі бою — так, ще рік тому, на початку серпня 2022 року, в мережі засвітилося фото цієї системи ймовірно десь на тимчасово окупованих територіях України.

реактивна система
Реактивна система "Снежинка", літо 2022 року

Реактивна система "Снежинка" — саморобка від "інженерів" так званої "ДНР", а точніше від "Державної інноваційної компанії", вперше вона була офіційно представлена 9 травня 2018 року разом з іншою "кустарною" РСЗВ "Чебурашка", під які навіть були створені "ракетні війська тактичного призначення".

Саморобна РСЗВ
Саморобна РСЗВ "Чебурашка", фото ілюстративне

Водночас за неофіційними даними з відкритих джерел, тестували "Снежинку" нібито ще з 2016 році, причому в бойових умовах, але тоді це була версія з пусковою для однієї ракети на відміну від двох у "сучасному" варіанті.

Як раніше стверджували "розробники" системи "Снежинка", її головна задача на полі бою — це знищення першої та другої укріплених ліній противника на полі бою. Для ураження цілей ця система оснащена двома 324-мм ракетами, які можуть бити на відстані до 9,6 км (мінімальна дальність становить 1,5 км).

РСЗВ
РСЗВ "Снежинка", фото ілюстративне

Ракети, які використовують у цій системі — саморобні із доволі сумнівною точністю. Щодо бойової частини, то окупанти хвалилися, що вона нібито співставна з БЧ ракети "Точка-У" (з масою осколково-фугасної бойової частини у 482 кг).

Базується "Снежинка" на шасі КрАЗ-260 6х6, загальна маса системи з двома ракетами становить 17,6 тонни. Управляє цією саморобкою розрахунок з трьох осіб.

Читайте також: Рашисти втратили одразу три свої артилерійські системи, у 45-й ОАБр показали, як били по позиціях ворога