xcounter
#

Українцям дозволять вільне носіння пістолетів: чого чекати на прикладі Естонії

Українцям дозволять вільне носіння пістолетів: чого чекати на прикладі Естонії
12378

В Україні планується значно лібералізувати володіння зброєю, дивимось на досвід Естонії

В Україні кардинально змінять правила відносно вогнепальної зброї - планується дозволити вільне носіння пістолетів. Відповідні законодавчі зміни будуть прийняті продовж літа-осені. А вже з 2023 року українці зможуть вже вільно купувати пістолети.

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів, який також зазначив, що це наслідок однозначної відповіді українців на опитування, яке проводилось у застосунку "Дія", який показав 70% підтримку цього рішення. Також він підкреслив, що мова йде виключно про пістолети.

Читайте також: Туреччина продовжує будівництво корвета для ВМС України - Неїжпапа

пістолет україна закон

Передбачається, що можуть бути внесені додаткові рішення щодо збереження контролю над обігом зброї, які торкнуться перевірок власників зброї та реєстрації пістолетів.

Якщо таке рішення буде прийнято, то Україна одним махом перейде до ряду з країн з найліберальнішим відношенням до вогнепальної зброї. Доволі часто у приклад таких країн наводять США або Швейцарію. Але прямо на пост-радянському просторі існує ще одна країна в якій реалізовано право на носіння вогнепальної зброї - Естонія.

Досвід Естонії з дозволом на вогнепальну зброю

У Естонії у 2001 закони щодо володіння зброєю були кардинально лібералізовані. Якщо брати саме питання нарізних пістолетів, то віковий ценз для володіння ними становить 21 рік.

Для цього необхідно отримати медичну довідку, як за станом фізичного, так і психічного здоров'я, а також пройти курси першої допомоги у 16 академічних годин мінімум. Після цього необхідно здати теоретичний та практичні іспити у департаменті поліції, а також сплатити збір у 30 євро.

Здача теоретичної частини передбачає тест з 10 питань з правом на дві помилки. Під час практичної частини необхідно підтвердити свої навички з володіння та експлуатації зброї, включно зі стрільбою на відстань 25 метрів під час якої необхідно влучити у стандартну спортивну мішень двома патронами з трьох.

пістолет україна закон

Дозвіл не видається тим, хто має розлади психіки, а також поведінки, зумовлені вживанням наркотичних та психотропних речовин, фізичний недолік, який унеможливлює використання зброї, наявність кримінального покарання, зокрема водіння у стані алкогольного сп'яніння, а також ухилення від військової служби.

Після отримання дозволу громадянин має право скритно носити пістолет без патрона у патроннику. Дозвіл видається на п'ять років, але може бути ліквідований через порушення.

Вплив вільного володіння вогнепальною зброєю

Відповідно до статистики, кількість вогнепальної зброї у населення Естонії складає 120 тисяч одиниць на 1,3 млн загального населення. Рівень вбивств впав у п'ять разів, штатна чисельність поліції була скорочена удвічі.

Водночас існує цікавий аспект, наприкінці 2010-х років у Естонії більше проблем завдавали особи, які купували пневматичні 4,5-мм пістолети (вони також доступні у вільному продажу в Україні) та намагались ними "хизуватися" у публічних місцях. Відносно вогнепальної зброї таких проблем помічено не було.

пістолет україна закон

Причина цілком очевидна - особа з дозволом несе значно більшу відповідальність. Тим паче, що Естонія давно перевела всі реєстри та бюрократичні процедури у "цифру", що дозволяє за мінімальний час ідентифікувати особу, яка має дозвіл на зброю.

Читайте також: Ворог кинув на Лисичанськ всі сили та під прикриттям вогневого валу закріплюється у руїнах