xcounter
#

Українські розрахунки ЗРК "Бук" по-новому вчаться збивати "Іскандери" та російські ударні БпЛА

Пуск крилатої ракети з ПУ "Іскандер"
Пуск крилатої ракети з ПУ "Іскандер"
10175

Нові можливості підготовки розрахунків зенітних ракетних комплексів Бук-М1 реалізовані у новому комплексному тренажері, який розроблений та виготовлений ТОВ "Конструкторське бюро "Логіка" і нині активно використовується військовими у 41-му навчально-тренувальному центрі зенітних ракетних військ ПС ЗСУ.

Як повідомів Defense Express директор КБ "Логіка" Юрій Добронравін, фахівці 41 навчально-тренувального центру разом з компанією-розробником зараз активно впроваджують нові методи зглагодження бойових розрахунків ЗРК Бук-М1, які раніше без симуляторів були просто неможливі.

ЗРК
ЗРК "Бук-М1" Збройних сил України

Тепер на комплексному тренажері можна відпрацювати роботу як усього дивізіону, так і обслуги конкретної бойової машини в умовах масштабного нальоту, а також стрільби по високоманевреній цілі. При цьому можна створювати масштабну динамічну і реалістичну бойову обстановку, відповідно до різних сценарів протиповітряного бою.

Читайте також: Віртуальні технології для українського війська: готувати артилеристів за стандартами НАТО
ЗРК Бук-М1
Робота розрахунку ЗРК Бук-М1 у 41-му навчально-тренувальному центрі

Система дозволяє імітувати цілі різних типів. В тому числі - ударні БпЛА, новітні крилатих або оперативно-тактичних ракет супротивника. Ці навички суттєво скорочують час підготовки розрахунків військових частин ППО, вчать військових діяти у єкстремальних ситуаціях, а відтак, виходити на реальне поле бою максимально підготовленими до бойових стрільб.

Комплексний тренажер призначений для відпрацювання навичок злагодженої роботи обслуги зенітного ракетного комплексу Бук-М1 під час виконання бойових задач. Раніше таких систем в українських Збройних силах не було.

До складу комплексного тренажеру входять:

- тренажер для навчання обслуг самохідної вогневої установки 9А310М1;

- тренажер для навчання обслуг пункту бойового управління 9С470М1;

- тренажер моделювання бойової обстановки та відтворення єдиного інформаційного простору для навчання обслуг дивізіону ЗРК Бук-М1.

Проте серцем та душою усього комплексу є спеціалізоване мультимедійне, комп’ютерне та електромеханічне обладнання разом із спеціальним ліцензійним програмним забезпеченням.

ЗРК
Макети робочих місць ЗРК Бук

Макети робочих місць тренажеру складаються з блоків змонтованих елементів, які за розмірами, взаємним розташуванням, геометричною формою, кольором та принципом взаємодії з користувачем достовірно відтворюють органи керування (штурвали, джойстики, перемикачі, кнопки, кнюпеля, регулятори тощо) та засоби відображення (монітори, екрани, транспаранти, індикатори тощо) реальної бойової машини.

9А310М1 ЗРК Бук-М1
Самохідні вогневі установки 9А310М1 ЗРК Бук-М1 на позиції

У попередні роки основним видом продукції для КБ "Логіка" були тренажери для підготовки військовослужбовців для бронетанкових та мотопіхотних частин.

Пульт інструктора тренажера танка Т-72

У 2020 році підприємство зосередилось на виготовленні симуляторів систем протиповітряної оборони. Так, КБ Логіка розробило й поставило у декілька навчальних центрів ЗСУ симулятори для комплексів ЗУ-23-2, ЗУ-23-4 "Шилка", 2С6 "Тунгуска", Бук М-1 та С-300.

ЗСУ активно застосовують VR-технології для підготовки військовослужбовців усіх родів військ

ТОВ "Конструкторське бюро "Логіка", яке є членом ГС "Ліга оборонних підприємств України", також розробило проект комплексного симулятору бригадної артилерійської групи (БрАГ), який використовується у Міжнародному центру миротворчості та безпеки.

Цей симулятор дозволяє виконувати одночасне тренування всіх офіцерів БрАГ по застосуванню систем артилерії, які використовують Збройні Сили України: самохідна установка 2С1 "Гвоздика", система залпового вогню БМ-21 "Град", буксировані гармати Д-20, Д-30, 2А36 "Гиацинт - Б", 2А65 "Мста - Б" та інших зразків. На такому комплексному симуляторові БрАГ можна відпрацювати також взаємодію з артилерійською розвідкою, контрбатарейними радарами, звукометричними комплексами та безпілотними літальними апаратами.

У свою чергу, у навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ "Десна" діє найбільший в Україні комплекс тренажерів з застосуванням програми Virtual Battlespace 3 (VBS3), де приватне КБ "Логіка" розгорнуло найбільший в Україні тренувальний центр, який налічує декілька десятків тренажерів танків, бойових машин піхоти, бронетранспортерів та засобів протиповітряної оборони.

Читайте також: Прорив оборони: винищувачі F-15 з системою EPAWSS "розчищатимуть шлях" для F-35