xcounter
#

США зробили "безпілотну" установку під Tomahawk із незвичних елементів

2579
Пуск ракети Tomahawk з наземної ПУ, фото ілюстративне, джерело — U.S. DoD, автор Scott Howe
Пуск ракети Tomahawk з наземної ПУ, фото ілюстративне, джерело — U.S. DoD, автор Scott Howe

Американські військові отримали далекобійний інструмент, поєднавши безпілотну машину та пускову комірку з есмінця

Наприкінці липня 2023 року Корпус морської піхоти США показав, що отримав на озброєння дистанційно керовану пускову установку Long Range Fires Launcher (LRFL) під крилаті ракети Tomahawk. Це була в чомусь історична подія, бо вперше за останні 30 років американські військові отримали на своє озброєння далекобійні ракети наземного базування.

Ця подія була в чомусь і незвичною, бо базою для установки LRFL під Tomahawk виступила взагалі безпілотна машина ROGUE на базі тактичного автомобіля JLTV, яка також використовується для безпілотної пускової установки NMESIS під протикорабельні ракети NSM.

Читайте також: Частина Х-47 "Кинжал", яка впала у РФ, може вказувати на критичне обмеження російської ракети
На задньому фоні — безпілотні пускові для ракет Tomahawk, липень 2023 року, фото — USMC

Ракетна система Long Range Fires Launcher для американських морпіхів привертала увагу також своїм незвичним виглядом, який викликав питання в ключі "а як воно взагалі їздить та працює". Але досі не було ясності навіть щодо окремих функціональних елементів цього безпілотного комплексу.

Щоб прояснити деталі цієї розробки, видання Naval News розпитало командування КМП США, і дізналось такі цікаві моменти.

Стимулом для створення безпілотної пускової установки під Tomahawk став успіх проекту ракетної установки NMESIS під протикорабельні ракети NSM, і саме з такої логіки під обидві ці системи було обрано одну й ту ж дистанційно керовану машину ROGUE на базі JLTV. Пускову установку під Tomahawk для системи Long Range Fires Launcher не стали створювати окремо, а просто взяли пускову комірку від універсальної вертикальної пускової установки Mark 41.

Безпілотна пускова установка під Tomahawk, липень 2023 року, фото — USMC

Але нюанс в тому, що в цю установку можна буде заряджати лише "Томагавк", хоча на "оригінальних" корабельних установках Mark 41 в ці комірки можна заряджати й зенітні ракети SM-6. Власне, саме така схема й використовується на ракетних системах Typhon для Армії США, з яких можна відстрілювати й Tomahawk, й SM-6 по балістичній траекторії на 460 км.

Безпілотна пускова установка LRFL хоча й виглядає "незграбно", але цілком транспортабельна, може перевозитись навіть літаками C-130. Для перезарядки цієї системи створена транспортно-заряджальна машина типу LVSR, але для перевезення таких потрібно використовувати уже транспортники типу C-17.

Батарея ракетного комплексу середньої дальності Typhon, липень 2023 року, фото – U.S.Army

Таємничими блоками на машині ROGUE виявилась саме та апаратура, яка дозволяє у дистанційному форматі проводити наведення та пуск ракет Tomahawk з цих безпілотних установок. Але поки що це всі деталі, які відомі про ракетну систему Long Range Fires Launcher для американських морпіхів.

Читайте також: Які проблеми має Москва з ППО, що там не збивають українські БПЛА "Бобер"