Заплановане постачання Leopard 2A4 – введення в широку програму оновлення бронетехніки та артилерії в Угорщині, яка розпочалася у 2018 році. Йдеться про постачання 44 нових Leopard 2A7+, 24 гаубиць PzH 2000, а також машин підтримки.
Це – частина масштабного плану дій у рамках програми стратегічної модернізації, яка також передбачає закупівлю 36 гелікоптерів H145M й H225M в Airbus Helicopters або ж норвезьких засобів ППО NASAMS, які замінять застарілі Kub SAMs.
Читайте також: Skynet для бойових машин: штучний інтелект допоможе військовим на полі бою
"Постачання цього обладнання дозволить збройним силам Угорщини здійснити стрибок між поколіннями, оскільки угорська армія все ще експлуатує 30 танків T-72M1 (не модернізовані), а також буксировані гаубиці Д-20", – стверджують наші польські колеги.
Офіційна вартість угоди наразі невідома. Разом з тим, у міністерстві економіки та Німеччини повідомили, що у першій половині 2019 року був виданий дозвіл на експорт зброї до Угорщини на суму 1,76 млрд євро.
Близько 80% цієї суми – а саме 1,39 млрд євро – належить до категорії А0006, яка включає "основні бойові танки, самохідні гаубиці, інженерні танки, ремонтно-евакуаційні машини, мости, навчальні танки", а також вантажні автомобілі, квадроцикли й комплектувальні частини для перерахованої техніки. Ще 103 млн євро угорці виділили на закупівлю тренажерів і пов’язаних з ними запчастин.
Отже, оголошена вище сума має бути пов’язана із закупівлею танків та гаубиць. Разом з тим, цифра у 1,76 млрд євро може також охоплювати й інші закупівлі, зокрема H145M. Зрештою, згідно зі звітом, яке міноборони Німеччини опублікувало декілька років тому, ціна одного 2A7+ становить 13-15 млн євро. А пакет, що закупає Угорщина, доволі великий, із танками, гаубицями, навчанням, підтримкою логістики та різним супутнім обладнанням. Тож оголошена цифра виглядає реалістичною.
Такі закупівлі мають високу початкову вартість, однак принесуть значну вигоду протягом життєвого циклу цієї техніки.
"Угорська армія динамічно входить у ХХІ сторіччя. Це стало можливим завдяки правильному плануванню й фінансуванню закупівель", – підсумовують поляки.
Читайте також: Індія робить власну "Армату": концепт нового танку Tank-Ex