Нещодавно 47-а окрема артилерійська бригада оприлюднила у своїх соцмережах світлини, на яких можна було побачити, що вона вже має на озброєнні буксировану версію САУ 2С22 "Богдана" - "Богдану-БГ", а згодом з’явився цікавий сюжет від німецького видання BILD з одного з українських полігонів, в якому показали як буксирований, так і самохідний варіант цієї гаубиці, а також розповіли деякі цікаві деталі.
Передусім наші військові відзначають, що "Богдана" має дуже високу точність, навіть у порівнянні із західними зразками, про це говорить один з українських артилеристів, який мав досвід експлуатації різних артилерійських систем,у тому числі західного виробництва. Окремо відмічають повільний знос каналу ствола: "Ми можемо до 7-8 тисяч пострілів працювати з цієї гаубиці і мати належну точність стрільби".
Читайте також: Скільки цілей один артпідрозділ на САУ "Богдана" може знищити за 12 місяців і які цілі бити найважче
"Секрет [влучності] полягає у нарізах ствола, це секретна інформація, кут і кількість, а також наявність центральної опори, яка додатково стабілізує гармату", - розповідає представник заводу-виробника.
Також хоч і в сюжеті не йдеться про важливу деталь, але на кадрах можна побачити наявність на САУ 2С22 "Богдана" балістичний обчислювач швидкості, ймовірно, це може бути 112L4.
Військові із САУ "Богдана" відстрілюють як снаряди українського виробництва, так і ті, які передані партнерами у рамках оборонної допомоги. "Ми використовуємо всі наявні боєприпаси, будь-якої країни". Загалом військовий відзначає, що з минулого року вони мають достатньо боєприпасів для ураження цілей як у глибині противника, так і на передньому краї, наголошуючи на тому, що на витрату боєприпасів впливає у першу чергу рівень злагодженості роботи підрозділів.
Як наголошують військові, оскільки "Богдана" - це українська гаубиця, то обслуговування та ремонт цієї артилерійської системи проходить у досить стислі терміни. Деякі деталі розповів і виробник "Богдани" - "Краматорський завод важкого верстатобудування" - зокрема про те, що виробничі майданчики розташовані як в Україні, так і за кордоном у країнах ЄС, завдяки чому є можливість досить швидко нарощувати виробництво - темпи виробництва станом на сьогодні становить понад 20 систем. Також задля безпеки є дублювання виробництва комплектуючих - на одні й ті самі запчастини є щонайменше дві виробничі ділянки.
Фактично вперше від виробника публічно було озвучено ціну САУ 2С22 "Богдана" - це близько 2,8 млн євро - для прикладу, раніше бельгійці оцінювали вартість однієї машини у близько 2,3 млн ("промахнулися" на 0,5 млн) і порівнювали її з іншими західними самохідними артилерійськими установками. У будь-якому випадку, як наголошує виробник, це досить низька ціна у порівнянні з іншими зразками.
Виробник наголошує - що САУ "Богдана" мали намір зробити максимально простою в експлуатацію. Стверджується, що кожна з електричних чи гідравлічних систем САУ дублують механічною. "Вона має бути найбільш ефективною та абсолютно ремонтопридатною. Сьогодні будь-яка запасна частина доступна протягом 24 годин, будь яка машина може бути відремонтована протягом 48 годин".
Читайте також: САУ "Богдана" виявилась точнішою за PzH 2000 і навіть може поцілити до 60 км активно-реактивним снарядом