xcounter
#

РФ випробувала ЗРК С-500 "Прометей", який начебто збиває гіперзвук

18330
Рашистський комплекс С-500, ілюстративний рендер з відкритих джерел
Рашистський комплекс С-500, ілюстративний рендер з відкритих джерел

Однак до цього рашисти заявляли, що такий комплекс уже пішов у війська

Російське пропагандистське видання "Известия" заявило, що армія РФ провела випробування зенітно-ракетного комплексу типу С-500 "Прометей", котрий начебто показав нові «аналоговнєтні» характеристики.

Як стверджують рашисти, під час цих випробувань комплекс С-500 начебто продемонстрував здатність збивати "гіперзвукові повітряні цілі", як наприклад перспективні західні гіперзвукові ракети, бойові блоки міжконтинентальних балістичних ракет або "керовані боєголовки", балістичні ракети малої дальності.

Читайте також: Як Британія боролась з крилатими ракетами Фау-1 до появи сучасних ЗРК - ч.1
Пускова установка рашистського комплексу С-500 "Прометей" та ракета 77Н6 до нього, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Росіяни при цьому намагаються натякати, що такі властивості С-500 начебто підтвердив під час відстрілу міжконтинентальної балістичної ракети з атомного підводного човна "Тула" Північного флоту РФ, випущеної в акваторії Моря Лаптєвих.

І що російський С-500 може збивати "гіперзвукові повітряні цілі" завдяки двом факторам – потужні радари та електронно-обчислювальний комплекс і "високоманеврені зенітні ракети".

Але от по тому, що стосується зенітних ракет до С-500 "Прометей", то тут росіяни вперше заявили цікавий момент: якщо раніше вони говорили тільки за протиракети сімейства 77Н6, то тепер стверджують, що до складу цього комплексу також інтегрована зенітна ракета 40Н6 від комплексу С-400.

Рашистська зенітна ракета 40Н6, зображення з відкритих джерел

Втім, загалом російські пропагандисти в історії зі своїм С-500 "Прометей" поставили доволі парадоксальні акценти. Мовляв, цей комплекс може збивати "перспективні гіперзвукові ракети", яких ще нема в розпорядженні країн Заходу.

І водночас – що вони лише зараз, в лютому 2024 року, провели важливе випробування комплексу С-500 "Прометей", поставки якого у війська начебто стартували ще у 2022 році. Довідник The Military Balance 2023 не наводить дані, скільки зараз ЗРК С-500 може бути в розпорядженні армії РФ.

Читайте також: Як Британія збивала Фау-1, і чим це нагадувало боротьбу проти Shahed-136 - ч.2