xcounter
#

РФ добудувала в окупованій Керчі два ракетні корвети типу "Каракурт"

4498
Роботи по цим кораблям тривали більше п’яти років
Роботи по цим кораблям тривали більше п’яти років

До кінця 2021 року ці кораблі мають увійти до складу Чорноморського флоту РФ

Російські окупанти в Криму за п’ять років після фактичного початку робіт завершили будівництво перших двох ракетних корветів проекту 22800 "Каракурт" для Чорноморського флоту РФ – "Циклон" та "Аскольд".

Їх будівництво повністю відбулось на захопленому суднобудівному заводі "Залив" в окупованій Керчі, пише портал Naval News з посиланням на російські "Известия".

Читайте також: Флот РФ має отримати до 2050 року 30 "склопластикових" тральників "Александрит"
Корпус недобудованого корабля проекту 22800 "Каракурт" під час буксирування по внутрішнім водним шляхам РФ

Зазначається, що для цих кораблів уже сформовані екіпажі, "Циклон" та "Аскольд" включать до складу 41 бригади ракетних кораблів ЧФРФ.

Відомо, що до 2023 року Чорноморський флот РФ має загалом отримати п’ять ракетних корветів проекту 22800 "Каракурт", будівництво яких фактично відбувається на заводі "Залив", хоча генеральний підрядник – російське приватне підприємство "Пелла".

Корабель проекту 22800 "Каракурт" на сліпі перед спуском на воду

Перша особливість ракетних корветів проекту "Каракурт", особливо відносно їх попередників проекту "Буян-М" - зменшений до 39 осіб екіпаж корабля, натомість підвищена до 5 балів морехідність.

Змін зазнав і набір озброєння. Наприклад, замість універсальної артустановки А-190 калібру 100-мм кораблі проекту 22800 отримали 76-мм гармату АК-176 та два 12,7-мм кулемети "Корд".

ВМФ РФ має загалом отримати 18 ракетних корветів проекту 22800, три серійні такі кораблі уже має російський Балтійський флот

"Каракурти" також отримали посилену протиповітряну оборону – комплекс "Панцирь-М", який має 12 зенітних ракет та двоствольну 30-мм гармату та може уражати одночасно до 4 повітряних цілей на відстані від 1,5 до 20 кілометрів.

Корабельний комплекс "Панцирь-М" є розвитком корабельного ЗРК 3M87 Кортик/3M87-1 Кортик-M, в якому поєднано артилерійський блок, башту і барбети "Кортика" з РЛС і оптоелектронними системами викриття, супроводу і управління вогнем ЗРАК "Панцирь-С" і "Панцирь-СМ"

Силова установка стала дизель-електрична -три дизелі M-507Д-1 та три дизель-генератори ДГАС-315.

Така силова установка дозволила збільшити швидкість ходу до 30 вузлів, та зберегти дальність ходу до 2500 миль при зменшенні запасів пального, відносно проекту "Буян-М".

Спуск на воду ракетного корвета "Циклон" для Чорноморського флоту РФ

Інші ТТХ цих кораблів:

  • повне водозаміщення – до 870 тонн;
  • довжина корпусу – 67 метрів;
  • ширина корпусу – 11 метрів;
  • автономність плавання – до 15 діб.
Ракетні корвети "Каракурт" мають замінити собою ракетні катери типу "Молния"
Читайте також: Кремлю не по силам великі кораблі: перший із трьох атомних крейсерів пішов на утилізацію