xcounter
#

Рашисти заявили, що використовують на полі бою декілька своїх САУ "Коалиция-СВ"

27584
Рашисти заявили, що використовують на полі бою декілька своїх САУ "Коалиция-СВ"

Відкритим залишається питання темпів виробництва цієї САУ і а як так, що це вже вдруге оголошується про старт серійного виробництва машини

Російські пропагандистські ЗМІ кажуть, що окупаційні війська РФ використовують на полі бою в Україні САУ 2С35 "Коалиция-СВ" "в одиничних екземплярах". І що вже стартувало серійне виробництво цих самохідних артилерійських установок.

Причому самі ж російські пропагандисти заявляють, що інформація офіційно не підтверджена. І взагалі новина про старт серійного виробництва звучить дивно, бо ще у серпні цього року перший заступник генидерктора "Ростеха" напередодні форуму "Армия-2023" заявив про початок серійного виробництва САУ "Коалиция-СВ", і тоді ще ця машина проходила держвипробування. Тож насправді не виключено, що ця заява напередодні виставки мала суто пропагандистську мету.

Читайте також: У РФ заявили, що у 2024 отримають літаки Дальньої авіації на "нових принципах"

Рашисти помпезно заявляють, що, мовляв, ця САУ має внести "вирішальний перелом у контрбатарейну боротьбу", і тут варто згадати, що зрештою ця САУ отримала урізані ТТХ, що фактично нівелює сенс розробки.

Наприклад, спершу у цій САУ хотіли реалізувати дійсно оригінальне рішення з двома гарматами і автоматами заряджання, щоб мати швидкострільність на рівні 16 пострілів на хвилину, але зрештою відмовилися від такого рішення, заявляючи про якісь "нові технології", що начебто дозволяють реалізувати таке рішення і в стандартному варіанті.

Орієнтовний вигляд САУ з двома гарматами, фото ілюстративне

Нагадаємо, що офіційно роботи зі створення цієї САУ розпочалися у 2006 році, у 2013 з’явилися перші два дослідні зразки машини, потім почалася історія з низкою перенесень термінів випробування цих машин, і вже у жовтні цього року рашисти оголосили, що САУ "Коалиция-СВ" пройшла державні випробування.

САУ 2С35 "Коалиция СВ" базується на шасі танка Т-90 і озброєна 152-мм гарматою 2А88 з довжиною ствола 52 калібри, реальна швидкострільність може сягати до 10 пострілів за хвилину. Дальність заявлена аж до 80 км, хоча цей показник цілком може бути перебільшеним.

Читайте також: Мало просто зробити імпровізований ЗРК, його треба ще й поставити у війська, а з цим нюанси